GfK bada Cityboard Media

Cityboard Media podpisała umowę z instytutem badawczym GfK Polonia. Jej przedmiotem jest analiza wartościująca nośniki reklamy zewnętrznej należące do CM....

Cityboard Media podpisała umowę

z instytutem badawczym GfK Polonia. Jej przedmiotem jest analiza wartościująca nośniki reklamy zewnętrznej

należące do CM.

GfK zastosuje rozszerzoną i zmodyfikowaną metodę tzw. współczynnika G, czyli miary liczby widzów, którzy znaleźli się obok badanego nośnika, potrafiących przypomnieć sobie, co było na nim eksponowane. Badanie ma zostać przeprowadzone w okresie od kwietnia do czerwca br. Po uzyskaniu finalnych wyników mają zostać zróżnicowane ceny wynajmu nośników CM. Analizy dadzą odpowiedź na pytanie, jakie jest natężenie ruchu przy każdej tablicy oraz ile jest osób, które widziały wyklejony na niej plakat, choć niekoniecznie go zapamiętały. W rezultacie GfK ma ustalić, jak duża jest widownia każdego nośnika, która zapamiętała treść eksponowanej reklamy w przeciągu jednego tygodnia.

Po uzyskaniu informacji pochodzących z zasadniczego etapu badania, GfK zabierze się do opracowania tzw. modelu ruchu. Mają to być dane na temat zmian w natężeniu ruchu w skali całego roku, jak również średnich wahań jego intensywności w poszczególnych miesiącach. Informacje na ten temat będą zbierane w okresie od sierpnia 1999 r. do lipca 2000 r.

Cityboard Media jest właścicielem ogólnopolskiej sieci 1677 tablic w formacie 6 m x 3 m. GfK Polonia prowadzi analizy wartościujące nośniki innej firmy reklamy zewnętrznej, Europlakatu Polska. JP

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.