Ubezpieczenia PZU Życie

Od 1 kwietnia PZU Życie oferuje nowe produkty z myślą o III filarze systemu emerytalnego. Są to grupowe ubezpieczenia na...

Od 1 kwietnia PZU Życie oferuje nowe produkty z myślą o III filarze systemu emerytalnego. Są to grupowe ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym: "Pogodna Przyszłość" i "Pogodna Jesień Plus". Pierwsze przeznaczone są dla osób, które chcą aktywnie inwestować składki. Klienci mają do wyboru trzy fundusze: zrównoważony, dłużnych papierów wartościowych i akcji. Ubezpieczenie ma silnie rozbudowaną część ochronną mimo wysokiej alokacji składki, która wynosi 78 proc. w pierwszym roku, 89 proc. w drugim, 92 proc. w trzecim i 95 proc. w następnych. Oferuje też opcje dodatkowe i możliwość bezpłatnej zmiany sumy ubezpieczenia. Natomiast "Pogodna Jesień Plus" będzie lokowała środki w jeden, utworzony w tym celu fundusz zrównoważony. Fundusz będzie inwestował minimum 50 proc. środków w papiery dłużne Skarbu państwa i nie więcej niż 40 proc. w akcje. Ubezpieczenie to jest podobne do ubezpieczenia "Pogodna Jesień", którego rentowność w ub.r. wyniosła 23,7 proc. (inflacja poniżej 10 proc.) przy alokacji środków na poziomie 95 - 97 proc. "Pogodna Jesień Plus" gwarantuje wysoki procent inwestowania składki przy podstawowej ochronie życia. Plan sprzedaży do końca roku zakłada, że "Pogodna przyszłość" znajdzie 150 tys. klientów i da 42 mln zł składki, natomiast ,Pogodna Jesień Plus" 80 tys. osób i 20 mln zł. Obecnie trwa wybór agencji. Ostatnio dla PZU Życie pracowała Tilsa, obsługująca też fundusz ,Złota Jesień". Być może ona zajmie się projektem, ale Lidia Sochacka, naczelnik dep. marketingu, nie podała szczegółów.

JS

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.