Prezydenckie weto dla noweli

Ryszard Kalisz z Kancelarii Prezydenta RP zapowiedział postawienie przez Aleksandra Kwaśniewskiego weta przeciwko treści nowelizacji ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji....

Ryszard Kalisz z Kancelarii Prezydenta RP zapowiedział postawienie przez Aleksandra Kwaśniewskiego weta przeciwko treści nowelizacji ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Nowela dotyczy zakazu nadawania przez media reklam kierowanych do dzieci i młodzieży. O jej przyjęciu zadecydowały głosy klubu parlamentarnego AWS. Propozycje parlamentarzystów zgodnie oprotestowały organizacje skupiające przedstawicieli branży reklamowej, mediów, konsumentów i samych reklamodawców. Z apelem o niepodpisywanie nowelizacji skierowanym do Prezydenta RP wystąpił m.in. polski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy, Rada Reklamy oraz Polskie Stowarzyszenie Reklamowe.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.