Freshpoint, czyli kanapka

AmRest rozwija koncept oferujących kanapki restauracji Freshpoint. W ciągu kilku lat chce zbudować z nich ogólnopolską sieć przynoszącą dochody w...

AmRest rozwija koncept oferujących kanapki restauracji Freshpoint. W ciągu kilku lat chce zbudować z nich ogólnopolską sieć przynoszącą dochody w wysokości 50 mln dol.

AmRest, operator sieci Pizza Hut i KFC, otworzył flagową restaurację Freshpoint. Podstawą jej oferty są kanapki (także gorące, przyrządzane na oczach zamawiającego), uzupełnieniem - sałatki, jogurty, napoje, soki Marwit, kawa. W przyszłości Freshpoint będzie oferował także usługi cateringowe.

Do końca roku AmRest planuje otwarcie jeszcze kilku restauracji Freshpoint, wszystkie będą zlokalizowane w Warszawie, przy głównych ulicach albo na terenie centrów handlowych. Do tej pory otworzył dwie restauracje w kompleksie handlowym M1 w podwarszawskich Markach oraz w centrum handlowym Warszawa Wileńska. Flagowy punkt mieści się u zbiegu alei Solidarności z ulicą Jana Pawła II.

W przyszłości ma to być ogólnopolska sieć generująca przychody w wysokości 50 mln dol. rocznie. Koncept Freshpoint jest skierowany do aktywnych zawodowo mieszkańców dużych miast w wieku 18-39 lat, o średnich i wyższych dochodach, do osób świadomych wagi zdrowego i różnorodnego jedzenia.

Według AmRest potencjał rynku restauracji casual dining w Polsce jest ogromny. Nie zniechęca nawet porażka amerykańskiego Subwaya, który kilka lat temu starał się rozwinąć w Polsce bary kanapkowe, jednak bez sukcesu. AmRest spogląda z tęsknotą na brytyjski rynek, gdzie rocznie statystyczny mieszkaniec konsumuje 200 kanapek kupionych na mieście. W Polsce klienci korzystający z jedzenia poza domem co najmniej raz w miesiącu stanowią 20 proc. klienteli gastronomii, w Wielkiej Brytanii - 70 proc.

MKS

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.