Roszady personalne w Henklu

Henkel Polska dopasowuje struktury do wiedeńskiej centrali. Awansuje pracowników i wymienia marki pomiędzy agencjami reklamowymi. Od października struktura marketingu działu...

Henkel Polska dopasowuje struktury do wiedeńskiej centrali. Awansuje pracowników i wymienia marki pomiędzy agencjami reklamowymi.

Od października struktura marketingu działu środków piorących i czystości Henkel Polska będzie zmieniona i dopasowana do struktury marketingu w wiedeńskiej centrali Henkel CEE.

W Polsce powstają dwie sekcje: środków piorących i środków czystości. Rodział ten ma usprawnić komunikację marketingową w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiany pociągnęły za sobą serię awansów pracowniczych.

Dotychczasowy senior brand manager Beata Bielak, odpowiedzialna w Polsce za marki Persil i Rex, awansowała na stanowisko senior brand managera na Europę Środkowo-Wschodnią. Będzie pracować w centrali, w Wiedniu, gdzie koordynować będzie regionalne działania marketingowe produktów do mycia naczyń, środków do zmywarek oraz rosyjskiej marki Pemolux.

Joanna Baś-Marjańska, dotychczas senior brand manager w marketingu środków piorących i czystości, stanie na czele nowo utworzonej sekcji środków piorących. Odpowiadać będzie za marki Persil, Rex, Perwoll, Dato oraz płyny zmiękczające Silan. Piotr Mendel, pełniący do tej pory funkcję szefa działu category management, awansował na stanowisko senior brand managera. Będzie stał na czele sekcji środków czystości i odpowiadał za marketing marek: Pur, Somat, Bref, Clin. Nowym szefem działu category management będzie Arkadiusz Wappa. Do tej pory pracował jako key account manager.

W koncernie nastąpiły też przesunięcia w zakresie obsługi agencyjnej brandów detergentowych Henkla. DDB Warszawa przejmuje od TBWAWarszawa obsługę m.in. Persilu i Silana, a TBWAWarszawa pozyskała od DDB Warszawa markę Rex. Nie są to jedyne zmiany, jednak Henkel Polska nie podaje ich szczegółów.

JN, MKS

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.