Przeciwutleniacze w Jacobs Kronung

Kraft Foods jako pierwszy producent komunikuje zdrowotne zalety kawy. Konkurencja ma mieszane uczucia. Kraft Foods Polska jako pierwszy w Polsce...

Kraft Foods jako pierwszy producent komunikuje zdrowotne zalety kawy. Konkurencja ma mieszane uczucia.

Kraft Foods Polska jako pierwszy w Polsce komunikuje zdrowotne zalety kaw ze swojego portfolio. Firma zwraca uwagę, że kawa zawiera przeciwutleniacze, które pomagają zapobiegać chorobom nowotworowym i układu krążenia. Informacja o przeciwutleniaczach pojawiła się na opakowaniach marki Jacobs Kronung. Prowadzona jest także kampania prasowa, która obejmuje tygodniki opinii, "Gazetę Telewizyjną" i "Wysokie Obcasy" oraz internet. Autorem kreacji jest agencja JWT Warszawa, artykuły sponsorowane przygotowała Alert Media, za planowanie i zakup mediów odpowiada Starcom.

Komunikacja może objąć także wariant Cronat Gold. Niewykluczone, że Kraft Foods w przyszłym roku komunikować będzie także o przeciwutleniaczach zawartych w czekoladzie. Takie działania prowadzi od pewnego czasu w USA.

Konkurencja Krafta ma zróżnicowane opinie co do tej kampanii. - Nie będziemy promować zdrowotnych walorów kawy - mówi Kamila Hadyniak, brand manager kawy mielonej Prima w Prima SA (Sara Lee). - Przede wszystkim zawartość przeciwutleniaczy nie jest żadną unikatową cechą kawy, substancje te są w wielu produktach. Po drugie, kawa powinna kojarzyć się z przyjemnością, relaksem. Dodaje, że Sara Lee na żadnym rynku nie prowadzi komunikacji prozdrowotnej dla kawy. Zdaniem Kamili Hadyniak nie ma w Polsce wielkiego problemu "niezdrowego" wizerunku kawy.

? Przyglądamy się temu, co robi konkurencja, są produkty, które dobrze wpisują się w komunikację prozdrowotną, np. MK Café Feelings polecana dla osób z problemami z układem krążenia - mówi Aleksander Kuniczuk, senior brand manager MK Café w Elite Cafe. - Kawa jest ciekawą używką, bo konsumowana w umiarkowanych ilościach może mieć dobre skutki zdrowotne.

TW

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.