Zmiany w "Hiro Free"

Wydawnictwo Work Hard powiększyło zespół miesięcznika "Hiro", który od października nosi tytuł "Hiro Free". Zmieniły się też layout pisma i sposób jego dystrybucji.

Redaktor naczelną magazynu została Angelika Kucińska, dziennikarka współpracująca m.in. z takimi tytułami, jak: "Laif”, "Wysokie Obcasy” i "Przekrój”. Wcześniej była związana z działem muzycznym magazynu "Machina”.

Do zespołu dołączyła ponadto Aleksandra Salecka, która wzmocniła dział promocji. Wcześniej zajmowała się promocją stołecznego wydania "Gazety Wyborczej” i "Machiny”.

Felietonistą "Hiro Free" został Ryszard Kalisz, który co miesiąc będzie komentował rzeczywistość.

Od października zmieniły się ponadto sposób dystrybucji pisma, jego charakter i layout. Miesięcznik jest teraz dostępny bezpłatnie w miejscach, które tworzą kulturę: modnych klubach, kawiarniach, galeriach i na wybranych uczelniach.

Dystrybucja obejmie dziewięć największych miast Polski: Warszawę, Kraków, Łódź, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Lublin, Katowice, Toruń. Nakład wyniesie 60 tys. egz.

Nowością w piśmie jest m.in. cykliczny komiks o przygodach współczesnego superbohatera, który specjalnie dla miesięcznika stworzyli Jakub Rebelka i Bartosz Sztybor. Nową makietę miesięcznika zaprojektował Paweł Brzeziński. Gwiazdą pierwszego numeru "Hiro Free" jest piosenkarka Izabela Trojanowska.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.