Legia gra mecz dla Wojtka

Wieloletni kibic legionistów - Wojtek "Legia" - potrzebuje pomocy. Dlatego Legia Warszawa zmierzy się na swoim boisku z ADO Den Haag, a dochód z meczu przeznaczy na wsparcie ciężko chorego kibica.

Dwa zaprzyjaźnione od lat kluby piłkarskie - Legia Warszawa i ADO Den Haag - rozegrają charytatywny mecz. Spotkanie odbędzie się 10 października br. o godz. 19, a wszystko za sprawą ciężko chorego kibica, Wojtka „Legii”.

Nie udało się zmierzyć w meczu towarzyskim, nie udało się nigdy trafić na siebie w pucharach. Okazało się, że tak wyczekiwany przez warszawskich i haskich kibiców mecz odbędzie się pod wpływem tego, dzięki któremu trwająca wiele lat przyjaźń trwa do dziś. Wojtek „Legia”, bo o nim mowa, to człowiek, który w czasach żelaznej kurtyny starał się rozsławić imię klubu z Łazienkowskiej na Zachodzie i szukać kontaktu z fanami innych zespołów. W ten sposób rozpoczął długą przyjaźń, którą fani z Polski i Holandii darzą się do dziś.

Dziś Wojtek znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Niezwykle ciężka i szybko postępująca choroba - sarkoidoza (pełna nazwa: choroba Besniera-Boecka-Schaumanna) uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Aktualnie kibic jeździ na wózku inwalidzkim, stracił niedawno wzrok w jednym oku, a choroba atakuje również drugie. Na domiar złego Wojtek znajduje się również w dramatycznej sytuacji finansowej.

Aby zatrzymać objawy choroby, potrzebna jest kosztowna operacja, którą wykonuje się w Stanach Zjednoczonych. Dlatego fani Legii wyszli z inicjatywą rozegrania meczu, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie, rehabilitację i pomoc socjalną dla Wojtka. - Organizatorami meczu są kibice we współpracy z klubem, który udostępnił stadion wraz z całą infrastrukturą oraz wspiera przedsięwzięcie organizacyjne i marketingowo. Cały dochód z tego spotkania będzie przeznaczony na potrzeby Wojtka – tłumaczy Michał Wójcik, rzecznik Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Kibice i klub pomyśleli również o licznych atrakcjach dla fanów. - Będzie mnóstwo okazji, aby wesprzeć Wojtka. Począwszy od gadżetów związanych z Legią i legijnymi gwiazdami – koszulek czy szalików aż po licytację występu w barwach Legii w tym meczu. W tej chwili aukcja występu w meczu osiągnęła już ponad 27 tys. zł  – opowiada Wójcik. Nie lada gratkę szykują fani z Hagi, którzy będą sprzedawać oryginalne gadżety klubowe ADO.

Informacji o tym wydarzeniu można szukać pod adresem MeczDlaWojtka.pl oraz na Facebooku pod tym adresem.

Bilety na mecz będą dostępne w cenie 25 oraz 40 zł. Na meczu nie będą obowiązywać karty kibica, mecz nie wchodzi również do oferty abonamentowej KP Legia Warszawa.

Bezpośrednią relację z wydarzenia przeprowadzi kanał nSport.

Maciej Florek 2368 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.