RMF FM w majówkę uczy latać, jeździć, pływać

W długi weekend majowy dziennikarze RMF FM nauczą słuchaczy jeździć konno, latać na paralotni, uprawiać rafting, i nie tylko.

Stacja radiowa RMF FM w czasie majówki stawia na aktywny wypoczynek. Nie zapomni jednak o obchodach uroczystości religijnych – beatyfikacji Jana Pawła II.

Poranne (godz. 6-10) pasmo „Wolno Wstać’ w dniach 30 kwietnia oraz 1 i 2 maja poświęcone będzie jeździe konnej, lataniu na paralotni i raftingowi. Prowadzący Sławomir Kowalewski podpowie słuchaczom, gdzie, jak i za ile można uprawiać te sporty oraz przedstawi poranne zasady bezpiecznego grillowania.

3 maja Przemysław Skowron oprowadzi słuchaczy po świecie ptaków, odkrywając ich tajemnice. Po tym programie będzie już wiadomo, jakie ptaki teraz słychać, kto bunkruje się w dziupli i czyj samiec dokarmia samicę w trakcie amorów.

W sobotę 30 kwietnia od godz. 10 do 15 Krzysztof Urbaniak poda najlepsze przepisy na majówkowy weekend, z pomocą Pascala Brodnickiego nauczy idealnego grillowania i wyruszy po najciekawszych miejscach w kraju razem z Martą Grzywacz.

1 maja w RMF Extra Marta Grzywacz porozmawia z Jerzym Stuhrem. Tego dnia na antenie nie zabraknie relacji z beatyfikacji Jana Pawła II w Rzymie. Bezpośrednio z Rzymu nadawać będzie z wozu satelitarnego dwóch reporterów – Barbara Zielińska i Mariusz Piekarski. Pozostali reporterzy przekażą relacje z wielu miejsc papieskich, takich jak Wadowice, Łagiewniki, Kraków czy Warszawa. RMF FM wyemituje ponadto specjalny wywiad z kardynałem Stanisławem Dziwiszem poświęcony papieżowi i beatyfikacji oraz sobotnie „Przesłuchanie", którego gościem będzie ks. Adam Boniecki.

Relację z Rzymu RMF FM zaczyna w piątek popołudniu. Potem, przez całą sobotę i niedzielę, relacjonować będzie uroczystości i opowiadać o miejscach, w których się odbywają. Dziennikarze RMF FM opowiedzą nie tylko o uroczystościach religijnych, ale także i o tym, jak wygląda życie w mieście, do którego zjedzie się pół świata, żeby uczcić papieża Polaka. Będą także mówili o ludziach, którzy w tym wydarzeniu uczestniczą - jakie mają motywacje, przeżycia oraz o przygotowaniach organizacyjnych i rozmachu imprezy.

2 maja Piotr Jaworski poprowadzi program dla aktywnych (godz. 10-14): razem z Krzysztofem Urbaniakiem wyjaśni, skąd wzięły się ulubione długoweekendowe atrybuty aktywnych majówkowiczów: rower, rolki, grill i... latawce. Ponadto reporterzy RMF FM opowiedzą, jakie turystyczno-sportowe atrakcje oferują w tym sezonie najbardziej atrakcyjne regiony Polski.

3 maja Piotr Jaworski przedstawi (godz. 10-15) polskie osiągnięcia na kilku oddalonych od siebie polach: naukowym (wraz z Grzegorzem Jasińskim), popkulturowym oraz geograficznym (Mazury jako nowy cud świata).

Muzyka obecna będzie w majowy weekend w godzinach od 15 do 18 w „Waszej Muzyce" Tomasza Brhela (sobota, niedziela, poniedziałek i wydanie specjalne „Waszej Muzyki" po polsku we wtorek) oraz od 18 do 22 w programach Marcina Jędrycha („Ten Top" w sobotę i w niedzielę), Roberta Konatowicza oraz Dariusza Maciborka.

Dariusz Maciborek przedstawi na antenie w poniedziałek 2 maja od 18 do 22 swój „Koncertownik Majówkowy". Opowie o wszystkich czekających w tym roku koncertach oraz rozda słuchaczom wiele biletów, m.in. na występy Roda Stewarta, Scorpionsów, Jamesa Blunta, Santany, Roxette i Zucchero.

Weekendowe wieczory (godz. 22-2) kończyć będą spokojniejsze, muzyczne programy Roberta Konatowicza (sobota i niedziela), Tomasz Brhela (poniedziałek) i Sławomira Kowalewskiego (wtorek).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.