"Rodzinka.pl" Hit dla TVP

Wyróżnienie "MMP" odebrał sam Juliusz Braun, prezes zarządu TVP. Skromna uroczystość odbyła się na planie serialu.

Nagroda Hit Roku została przyznana serialowi "Rodzinka.pl" (jest nadawany w TVP2) przez redakcję "MMP" w wydaniu tematycznym  "Nadawcy 2011”. W uzasadnieniu napisaliśmy m.in.:

"Produkcją tą telewizja publiczna udowodniła, że nie każdy zagraniczny format trzeba i da się popsuć. Pokazała też, że i TVP może zrobić coś równie dobrze jak komercyjne telewizje. (...) Serial emitowany już drugi sezon (premierę miał w wiosennej ramówce) ma średnio ok. 2,5 mln widzów (dane: Nielsen Audience Measurement za okres 27 lutego - 3 października br.). W czasie jego nadawania telewizyjna Dwójka ma wyższe udziały rynkowe niż TVP1 i Polsat, a przegrywa jedynie z TVN.
"Rodzinka.pl" jest również dowodem elastyczności Biura Reklamy i Handlu TVP - to jedna z nielicznych produkcji tego nadawcy, która dość umiejętnie i subtelnie wykorzystuje tzw. lokowanie produktu. Do tej pory serial zarobił na reklamach przy nim emitowanych 26,7 mln zł”

Nagrodę wręczył Juliusz Donajski, prezes VFP Communications, wydawcy "MMP".

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.