Barometr

Megafuzja telekomunikacyjna w USA zablokowana, teraz my pożyczamy MFW, pijemy coraz więcej alkoholu i kupujemy coraz więcej smartfonów - świat i Polska w liczbach.

3 mld dol. - dostanie Deutsche Telekom od AT&T, ponieważ ta wycofała się z przejęcie T-Mobile w USA. Transakcję wartą 39 mld dol. zablokowali regulatorzy rynku.

O 400 tys. więcej pasażerów spodziewa się w przyszłym roku warszawskie lotnisko Okęcie, m.in. z powodu Euro 2012.

6 mld euro - ma pożyczyć Polska Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu.

40 mld zł - wydamy w przyszłym roku na piwo, wódkę wino i inne alkohole, szacuje Euromonitor. O 6 proc. więcej niż w mijającym roku.

5,5 tys. - tyle tabletów w Polsce aktywnie łączy się z internetem według analiz firmy Netsize. Marketingowcy i wydawcy prasowi powinni więc chyba nastawić się raczej na użytkowników smartfonów - tych jest bowiem już ponad 7 mln.

Maciej Burlikowski 1413 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.