Barometr

Trochę podsumowań i trochę prognoz.

300 mln zł wydali Polacy na noworoczne fajerwerki (szacunki KPMG), a tymczasem we Włoszech kolejne miasta (po Wenecji uczynił to Turyn) zakazują tego rodzaju sylwestrowych zabaw ze względu na zbyt wysoki poziom hałasu.

Ponad 11 mln widzów przyciągnęły w minionym roku do kin polskie produkcje. W sumie do kin sprzedano 37,5 mln biletów.

Jest nas 38,2 mln - ale ok. 1,1 mln rodaków przebywa poza granicami kraju - tak przynajmniej wynika ze wstępnych wyników ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego podanych przez GUS.

247,6 tys. nowych aut zarejestrowali Polacy w ciągu 11 miesięcy minionego roku. Według danych firmy Samar niekwestionowanym liderem sprzedaży była Skoda, której auta znalazły blisko 29 tys. nabywców, drugi w kolejności okazał się Ford (20,7 tys. nowych samochodów). Jednak zza granicy sprowadziliśmy ponad dwa razy tyle używanych aut (615 tys. szt.).

15 mld zł – taki rekordowy zysk odnotują za 2011 r. rodzime banki - prognozuje NBP. To o ponad 3,5 mld zł więcej niż w 2010 r. W rozpoczynającym się roku już tak różowo prawdopodobnie nie będzie. Zysk sektora może zmaleć o kilkanaście procent.

Maciej Burlikowski 1280 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.