Kup sobie adres banku

Chętni mogą kupić sobie domenę Raiffeisenpolbank.pl. Bank się do tego nie kwapi. Za drogo.

Na razie właściciel domeny Raiffeisenpolbank.pl nie dostał od banku ani grosza
Na razie właściciel domeny Raiffeisenpolbank.pl nie dostał od banku ani grosza
Raiffeisen Polbank, czyli bank powstały po wchłonięciu przez Raiffeisen Bank Polska Polbanku EFG, od końca stycznia intensywnie promuje się w mediach pod nową marką.

Justyna Kowalczyk w stroju sportowym wytrwale ćwiczy i zaprasza do 400 placówek banku.

Zdziwiłby się jednak internauta, który banku szukałby pod domyślnym adresem: Raiffeisenpolbank.pl. Domena jest na sprzedaż. Zarejestrowana jest na osobę fizyczną.

Witryna banku znajduje się natomiast pod adresem: Raiffeisenpolbank.com.

O tym, że handel domenami jest opłacalny, przekonaliśmy się już wielokrotnie.

Wiosną 2005 r. PTK Centertel (Telekomunikacja Polska SA) kupił domenę Orange.pl, zapłacił ponoć 150 tys. euro (po ówczesnym kursie to kwota 640 tys. zł). Jesienią zmienił markę swojej sieci z Idea na Orange.

W 2010 r. firma Oponeo.pl za 13,2 mln zł kupiła firmę Favonia Polska, prowadzącą sprzedaż opon w sklepach internetowych Opony.pl i Ogumienie.com. Samą tylko domenę Opony.pl wyceniono na 960 tys. zł. 

W lutym 2011 r. P4, operator sieci komórkowej Play, kupił domenę Play.pl. Wcześniej działał tam sklep z grami. Według nieoficjalnych informacji cena wyniosła ok. 700-800 tys. zł. Od czasu startu w marcu 2007 r. Play posługiwał się dotychczas domeną Playmobile.pl.

Fuzję prawną Raiffeisen Bank Polska i Polbank EFG zarejestrowano 31 grudnia 2012 r. (formalnie firma nadal nazywa się Raiffeisen Bank Polska, a Raiffeisen Polbank to nazwa handlowa). Domenę Raiffeisenpolbank.pl zarejestrowano w kwietniu 2011 r. O planach przejęcia Polbanku Austriacy poinformowali w lutym 2011 r.

Czy bank próbował kupić polską domenę ze swoją nazwą?

Marcin Jedliński, rzecznik Raiffeisen Bank Polska, przyznaje, że przez pewien czas bank negocjował z właścicielami domeny, ale żądana cena była "zaporowa”. Ile - tego bank nie zdradza. Negocjacje zawieszono. Według rzecznika domenę z rozszerzeniem ".com" bank traktuje jak docelową: - Sporo inwestujemy w pozycjonowanie i propagowanie tego adresu, więc na pewno przy nim pozostaniemy - przekonuje Jedliński.

Czy dla dotychczasowych klientów to uciążliwe? Nie bardzo. Zarówno adres Polbank.pl, jak i Raiffeisen.pl przekierowują na witrynę banku z końcówką ".com".

Maciej Burlikowski 1727 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.