Język polski jest ą-ę

Team pod przewodnictwem Jana Majle, szefa kreacji Ogilvy & Mather, zaangazowal media do udzialu w akcji. Zeby uswiadomic, jak wazne jest stosowanie znakow diakrytycznych, pozyskali wsparcie w radiu, telewizji, portalach internetowych, prasie i wsrod polskich artystow.

Podobnie jak niektóre media, włączające się w akcję w obronie języka polskiego, także powyższy lead nie zawiera znaków diakrytycznych. Ogilvy & Mather Advertising, Ogilvy PR, RedWorks i Rada Języka Polskiego w obronie polskich ogonków i kreseczek zaangażowali dziś między innymi prowadzących "Pytanie na śniadanie", "Dzień dobry TVN", "Teleexpressu", "Wiadomości", "Panoramy" oraz "Wstajesz i wiesz", gdzie Jarosław Kuźniar przywitał się z widzami, nie używając polskich znaków i gościł prof. Jerzego Bralczyka z Rady Języka Polskiego.

 

W polskich rozgłośniach radiowych (m.in. Radio Zet i Planeta FM) rozpoczęła się emisja specjalnych spotów, w których artyści zaśpiewali swoje największe przeboje w wersjach "bez polskich znaków".

Poza Polską Agencją Prasową do kampanii dołączyły również tytuły: "Metro", "Super Express", "Puls Biznesu" oraz "Gazeta Wyborcza", która umieściła na pierwszej stronie artykuł bez polskich znaków z kontynuacją na drugiej stronie. Dodatkowo ukazał się "Duży Format", a w nim wywiad Michała Ogórka z prof. Bralczykiem.

W akcji uczestniczą także Onet i firma Stroer.

Na potrzeby kampanii został uruchomiony serwis www.jezykpolskijestae.pl, gdzie można zobaczyć ilustracje przygotowane przez Henryka Sawkę.

 - Praca nad przygotowaniem kampanii trwała kilka miesięcy. W projekt były zaangażowane osoby z działów kreacji, PR, produkcji i interactive. W trakcie przygotowań odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z potencjalnymi partnerami kampanii. W zdecydowanej większości zapadały pozytywne decyzje, czego efekty dziś oglądamy - mówi Jan Majle, dyrektor kreatywny Ogilvy & Mather Advertising.

Katarzyna Kacprzak 602 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.