TVN zarabia na celebrytach

Prowadzący "X Factor" najbardziej "dochodowymi" twarzami telewizji.


Dom mediowy Lowe Media przeanalizował przychody reklamowe telewizji pod kątem najbardziej "dochodowych“ celebrytów w pierwszej połowie 2013 r. W rankingu ujęto przychody reklamowe przypadające na wszystkie premiery i powtórki programów, jakie emitowane były od początku stycznia do końca czerwca. W zestawieniu na czołówkę najlepiej zarabiających dla swoich stacji celebrytów wysunęło się grono jurorów talent show "X Factor”. Program ten zarobił na reklamach 83 mln zł. Magda Gessler i jej "Kuchenne rewolucje” były najbardziej zyskowne w całym 2012 roku. Teraz restauratorka zajęła trzecie miejsce z kwotą 65,4 mln zł. Oprócz jurorów "X Factor” "Kuchenne rewolucje” wyprzedził talk show "Rozmowy w toku” Ewy Drzyzgi, który zarobił 68 mln zł. Wszystkie programy na podium rankingu są ofertą TVN.

 Nowością jest uplasowanie się w pierwszej dziesiątce, na szóstym miejscu, Bronisława Cieślaka. Jego nadawany przez Polsat kryminalny serial "Malanowski & partnerzy” zyskał niemal 37 mln zł.
W zestawieniu najdroższych 30-sekundowych spotów emitowanych obok gwiazdorskich programów liderem jest czas przy "X Factor” – średnio wart 45,2 tys. zł. Kolejne miejsce to "Must be the music” – 37,7 tys. zł, a trzecie "Kuchenne rewolucje” Magdy Gessler – 33,8 tys. zł. Tę samą kwotę trzeba było zapłacić za 30 sekund spotu przy "Top model”.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.