Kolejna wyprawa Fundacji Rejs Odkrywców, powołanej przez Jet Line

Rejsy Odkrywców to prawdziwe morskie rejsy, prawdziwa praca na pokładzie i żeglarskie życie w rytmie wacht. Są to prawdziwe rejsy, ale nie są to rejsy zwykłe. Fundacja zabiera dzieci i młodzież z ośrodków opiekuńczo - wychowawczych w rejsy na żaglowcach.

Aby wziąć w nich udział, młodzi ludzie muszą spełnić dwa warunki: poprawić stopnie w szkole i przepracować co najmniej 30 godzin jako wolontariusze. Taka jest dewiza Fundacji: zrób coś dla siebie, zrób coś dla innych. Na pokładzie są pełnoprawnymi członkami załogi, wykonują różne prace, podporządkowują się poleceniom kapitana i oficerów.   

Nie są to zwykłe rejsy także dlatego, że misją Fundacji i celem Rejsów Odkrywców jest pomoc młodzieży w odkrywaniu  w sobie siły i motywacji do podejmowania dobrych, mądrych wyborów życiowych.  "Nie tylko dzielimy się z młodzieżą naszą żeglarską pasją. Jest to środek do celu - staramy się bowiem przekazywać młodym ludziom wartości, które są bliskie nam samym: przyjaźń, praca, współpraca, odpowiedzialność, zaangażowanie."  

Dotychczas odbyło się 5 pełnomorskich rejsów, wzięło w nich łącznie 64 młodych żeglarzy z czterech ośrodków opiekuńczo – wychowawczych.  Najbliższy i drugi w tym roku rejs, zaczyna się 1 września 2014r. w Świnoujściu.

Fundacja Rejs Odkrywców została zarejestrowana w styczniu 2013 roku, kiedy okazało się, że dwa pierwsze rejsy (Rejsy Odkrywców 2013 w maju na Zawiszy), zorganizowane jeszcze nie przez Fundację a przez pracowników i współpracowników Jet Line przy wsparciu przyjaciół, udały się znakomicie i tak jak mówi nazwa Fundacji: każdy odkrył coś dla siebie. My odkryliśmy, że chcemy i możemy zabierać dzieciaki na morze. Dlatego Michał Ciundziewicki i Marcin Maszewski, zarząd i właściciele Jet Line postanowili kontynuować ideę, nadając jej formalne ramy fundacji.

"Choć przed nam jeszcze jeden tegoroczny rejs,  już robimy plany na kolejny sezon. Planujemy również dwa Rejsy Odkrywców w 2015 roku i chcielibyśmy zabrać maksymalnie dużą grupę młodych ludzi. Jeśli zechcecie dołączyć do nas i wesprzeć organizację Rejsów Odkrywców – zapraszamy gorąco. Organizacja rejsów i udział w nich to wielka przygoda, radość i mnóstwo pracy. My jednak nie mamy wątpliwości, że inwestycja w młodzież  to jedna z lepszych, jaką można robić. Więc zapraszamy, dołączcie do nas!"

Zdjęcia zostały zrobione podczas tegorocznego „Rejsu Odkrywców 2014 – w czerwcu na Chopinie”, 31 maja – 7 czerwca 2014, na pokładzie STS Fryderyk Chopin w rejsie ze Szczecina do Fredericii
w Danii. Kapitan był Janusz Zbierajewski. 17-osobowa grupa młodzieży, dla której zorganizowany był rejs, była pod opieką Młodzieżowego Ośrodka Opiekuńczego Księży Orionistów przy ulicy Barskiej
w Warszawie i filii ośrodka przy ulicy Odsieczy Wiednia w Aninie.

www.rejsodkrywcow.pl
https://www.facebook.com/FundacjaRejsOdkrywcow

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.