Dwa dni i po przetargu

Czym byłby świat marketingu bez ASAP-u? Ciężko to nawet sobie wyobrazić. Polska Organizacja Turystyczna ostatnim konkursem na social media wyznaczyła nowy standard przygotowania się do postępowania przetargowego.

15 grudnia ub.r. Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na obsługę w mediach społecznościowych. Przedmiotem umowy była roczna aktywacja POT w kanałach social media, zapytanie konkursowe zawierało 13 szczegółowych punktów, m.in. dotyczących redagowania wpisów w Facebooku i Twitterze (dwa razy dziennie), współpracy z blogerami, wykorzystania gotowych aplikacji, monitoringu mediów społecznościowych czy współpracy przy projektach telewizji internetowej. Chętni do wzięcia udziału w tym postępowaniu mogli składać oferty do 17 grudnia do godz. 11.

- Konkurs został ogłoszony w związku z pilną potrzebą, która także determinowała ramy czasowe. Z liczby ofert, które napłynęły, wynika, że czas nie był elementem zaporowym. Sześć ofert świadczy o zachowaniu konkurencyjności, a także proporcji czasu do wymagań dotyczących zawartości oferty - przekazała nam Katarzyna Draba, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej.

POT ustalił trzy kryteria oceny: ocena jakości umiejętności przygotowania treści oraz płynności poruszania się po kanałach społecznościowych (60 pkt), wykształcenie wyższe o kierunku PR lub polonistyka (10 pkt) i cena (30 pkt). W przetargu mogli startować freelancerzy lub agencje, o ile zdecydowałby się na skierowanie do projektu osoby spełniającej kryteria POT.

Do konkursu zgłosiły się: Karolina Cygańska-Szymczak, PRownia-Sztuka Relacji, Leaf Creative Karolina Podsiedlik, Jakub Romańczuk Let's Enjoy, agencja marketingowa PoorNoMore i Mastermind Media. Wygrała oferta Karoliny Cygańskiej-Szymczak, która otrzymała 83,04 pkt, pokonując PRownia-Sztuka Relacji (80 pkt). Cena oferty Cygańskiej Szymczak wyniosła 84,2 tys. zł, PRowni – 59 tys. zł.

Ponadto na spotkanie weryfikujące została zaproszona pani Joanna Harasymów-Romańczuk z firmy Jakub Romańczuk Let's Enjoy, jednak do spotkania nie doszło z powodów zdrowotnych. Pozostałe oferty zostały odrzucone jako niezgodne z treścią ogłoszenia.

Wypowiedź rzeczniczki POT sugeruje, że konkurs zostały przeprowadzony w standardowy sposób i liczba oferentów satysfakcjonowała organizację. Z sześciu zgłaszających się tylko dwoje przeszło do merytorycznej oceny. Być może pozostali mieli jednak za mało czasu na rzetelne przygotowanie się do walki o ten budżet? Dwudniowe przetargi nie są i nie powinny nigdy być branżową normą.

Maciej Florek 2380 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.