Ambitne plany Grycana

Marka przewiduje szybki rozwój sieci lodziarni. Chwali się pozycją lidera w segmencie familijnym i dwucyfrowymi wzrostami w eksporcie.

Firma Grycan rozpoczęła wiosenną ofensywę. Rodzinna polska spółka zdecydowała się poszerzyć portfolio o nowy wariant smakowy - Chrupiący Karmel. Grycan ma w ofercie dla klientów 60 smaków lodów. 
Lody Grycan Chrupiący Karmel dostępne będą we wszystkich Lodziarniach Firmowych, również jako składnik deserów, a także w ofercie detalicznej, wzbogacając linię Dla Koneserów, wśród których znajdują się m.in. Lody Biała Czekolada, Lody Śliwka w czekoladzie, Lody Truflowe czy Lody Mocca. 
Sugerowana cena opakowania Lodów Grycan Chrupiący Karmel o pojemności 500 ml wynosić będzie 10,50 zł.

Firma jak co roku będzie skupiała się na promocji w prasie lifestyle'owej i handlowej, a także na outdoorze. Za kreację działań odpowiada agencja Kalicinscy.com. Filmy o charakterze PR-owym, prezentujące tradycje marki, Grycan będą również wyświetlane w kinach. Media na potrzeby większości działań kupuje AMS. 

Jednym z filarów strategii Grycana na 2015 r. jest docieranie na polskie osiedla i "wchodzenie w ulice" – ma o tym świadczyć np. otwarcie na osiedlu Miasteczko Wilanów. W ciągu najbliższych miesięcy można się spodziewać lodziarni również na ulicy Grójeckiej w Warszawie oraz Francuskiej na Saskiej Kępie. Firma chce również docierać ze swoją marką tam, gdzie brand jest słabiej rozpoznawalny – najwyższą rozpoznawalność firma notuje na Mazowszu i w Łódzkiem. W tym celu Grycanowie otworzyli swoje kawiarnie w Świnoujściu i Szczecinie. Do końca 2015 r. mają w planach jeszcze co najmniej 19 otwarć. Kawiarnie według nowego konceptu mają być większe, przestronniejsze (umożliwiające np. matkom nawigację po lokalu z dziecięcymi wózkami), a także oferować jeszcze obszerniejsze menu kawowe (nowością w tym sezonie jest flat white) oraz szeroki wybór ciast. 
Aktualnie sieć Lodziarni Firmowych marki Grycan liczy blisko 130 lokali. Firma poinformowała, że stała się liderem w kategorii lodów familijnych, osiągając 22,6 udziałów wartościowych (Nielsen MAT ON 2014, bez dyskontów). 
Firma eksportuje do 11 krajów w Europie i Azji pod swoją marką. Na większości rynków, na których marka obecna jest od dwóch lat, brand notuje rokrocznie dwucyfrowe wzrosty. 

Katarzyna Woźniak 381 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.