Top Secret na wyższej półce

Konsekwentne wzrosty Grupy Redan pozwoliły jej zainwestować mocno w markę odzieżową Top Secret. Zmieniła się kolekcja i komunikacja, a marka po raz pierwszy od 10 lat wystartowała z rozległą kampanią w mediach.

Marka odzieżowa Top Secret po raz pierwszy od dziesięciu lat wystartowała w mediach z kampanią reklamową. Zdecydowanie zmieniła się jej komunikacja, marka poszerzyła portfolio i chce adresować słój komunikat do aktywnych kobiet, którym niestraszne są meandry miejskiej dżungli. Marka przekonuje, że zdecydowanie zainwestowała w jakość, ale ofertę starała się skroić na potrzeby rozsądnego portfela. Brand prezentuje swoją ofertę już w 180 sklepach w całej Polsce, prężnie działa sklep online, a od kilku miesięcy Grupa Redan z satysfakcją podkreśla, że rośnie w siłę.

"Express yourself" z zachodnim sznytem

W tym tygodniu marka odzieżowa Top Secret wystartowała po raz pierwszy od 10 lat ze wsparciem reklamowym w telewizji dla swojej marki. Podczas inauguracji kampanii została również zaprezentowana nowa kolekcja.
Spot reklamowy zrealizowany jest z perspektywy projektantki, która opowiada o specyfice i charakterze swojej pracy, a także inspiracjach. Film ma podkreślać autentyczność, prostotę, nowoczesność kolekcji, a także przystępność cenową. Główna bohaterka spotu, projektantka, posługuje się językiem angielskim i pokazuje, na czym polega jej codzienna praca i z czego czerpie inspirację. Podkreśla, że cena ubrań również musi być "dla ludzi". W poszczególnych ujęciach widzimy kadry z miasta, które może być zarówno małe, jak i wielkie. Oferta jest zdecydowanie nastawiona na potrzeby kobiet aktywnych w wieku 25-44. Jej celem jest wzrost świadomości marki, odświeżenie jej wizerunki oraz wzrost sprzedaży.
Jak powiedział jeden z akcjonariuszy Grupy Redan Radosław Wiśniewski, marka Top Secret przeszła gruntowną zmianę. Grupie Redan zależało na zdecydowanym odróżnieniu marki od marek młodzieżowych z portfolio Grupy, np. marki Troll. Top Secret zainwestowała w młodych projektantów, którzy zaproponowali kolekcję dla nowoczesnych kobiet, które wybierają styl elegancki i smart casual. W sylwetkach Top Secret stawia na total look - w kolorach i printach. Dominuje nowoczesna, monochromatyczna i wielowarstwowa sylwetka. W kolekcji na pierwszy plan wysuwają się ponadczasowe czernie, szarości i beże, ale także granaty, indygo i kobiece czerwienie. Firma pozycjonuje swoją ofertę nieco wyżej niż ubrania oferowane przez Reserved i sieć H&M.
Przez kilka najbliższych marka Top Secret będzie widoczna w telewizji, internecie, prasie i na nośnikach outdoor.
Autorem kreatywnego pomysłu kampanii Top Secret jest agencja Kropka Bordo, spot telewizyjny przygotowali Maria i Kazimierz Zbąscy ze Studiem Flota Filmowa, a w sesji zdjęciowej sylwetki Top Secret uwieczniał młody polski fotograf Łukasz Pukowiec. Spot został zrealizowany w języku angielskim z polskimi napisami.
Mediaplan kampanii powstał z udziałem domu mediowego UM Universal McCann.

Grupa Redan rośnie w siłę

Grupa Redan od kilku miesięcy informuje o odnotowywanych wzrostach. O 13,1 proc. do 255,8 mln zł w pierwszym półroczu br. zwiększyły się w ujęciu r./r. obroty Grupy Redan. Problemem pozostawał poziom uzyskiwanej marży handlowej. Zarząd odzieżowej grupy liczy, że wprowadzone zmiany w kolekcji Top Secret oraz startująca we wrześniu kampania reklamowa przyciągną klientów do sklepów, co ma przełożyć się na znaczny wzrost sprzedaży i poprawę rentowności. W ramach segmentu modowego obroty w I półroczu br. zwiększyły się w ujęciu r./r. o 9,6 proc. do 115,1 mln zł. Jednocześnie sprzedaż w sklepach porównywalnych Top Secret w Polsce wzrosła o 16 proc. Spółka wiąże swoje wzrosty z działaniami realizowanymi w ciągu ostatniego roku. Jak przekonuje Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redan SA, wzrosty są związane z poprawieniem jakości odzieży pod marką Top Secret, dopasowaniem struktury asortymentowej oraz dostosowaniem oferty do potrzeb klienta. - Działalność segmentu modowego w naszym kraju w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku przyniosła jednak stratę na działalności operacyjnej na poziomie 5,8 mln zł w porównaniu z 3,5 mln zł na minusie rok wcześniej. Powodem było osiągnięcie niższej marży od zakładanej, na co wpłynęło m.in. osłabienie naszej waluty względem dolara oraz głębsze przeceny konieczne w związku z agresywną polityką cenową innych sieci. Jednocześnie segment modowy zanotował wzrost kosztów wynikający z rosnącej sprzedaży oraz ze zwiększenia wydatków na tworzenie kolekcji i działania reklamowe - mówi wiceprezes.

Katarzyna Woźniak 386 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.