Nowy serial w FOKUS TV!

17 marca, o godz. 20.30 FOKUS TV pokaże pierwszy odcinek nowego serialu paradokumentalnego "Redakcja", który odkrywa kulisy pracy dziennikarzy śledczych gazety codziennej.

Wyłudzenia, morderstwa, oszustwa, niewyjaśnione zagadki kryminalne – to tematy, którymi każdego dnia zajmuje się tytułowa redakcja. Scenariusze inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami. W serialu wypowiadają się autentyczni eksperci - dziennikarze, policjanci, adwokaci, lekarze.

Każdy odcinek „Redakcji” to odrębna historia i odrębne śledztwo dziennikarskie, zakończone publikacją artykułu. Wśród spraw, którymi zajmą się bohaterowie serialu, są m.in.: wyjaśnienie okoliczności samobójstwa nastolatki dzięki prowokacji dziennikarskiej, odkrycie korupcji
w prokuraturze, zdemaskowanie oszusta, który podaje się za uzdrowiciela. Widzowie mają okazję podpatrzeć, jak opracowuje się materiały śledcze, w jaki sposób zdobywa się niezbędne informacje
i jak dociera się do wiarygodnych informatorów. Rolą dziennikarstwa śledczego, tzw. „czwartej władzy” jest ujawnianie rzetelnych, poprzedzonych wnikliwym zbadaniem informacji istotnych dla opinii publiczne.

Producentem wykonawczym serialu jest Endemol Shine Polska.

Emisja 17 marca, czwartek, godz. 20.30

http://www.fokus.tv/

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.