Rusza druga edycja "Studia Wyobraźni Cartoon Network"

Cartoon Network po raz drugi zaprasza do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym "Studio Wyobraźni Cartoon Network".

Na stronie akcji imaginationstudios.cartoonnetwork.pl  fani stacji mogą stworzyć m.in. własne animacje, rysunki i scenorysy, a następnie zgłosić je do konkursu Studia Wyobraźni. Zwycięskie prace zostaną pokazane na antenie Cartoon Network.

Konkurs będący częścią projektu Studia Wyobraźni Cartoon Network skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym  6 -14 lat. Jego głównym celem jest pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Konkurs realizowany jest w trzech kategoriach: rysunek, scenorys oraz animacja.  Najlepsze prace zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami, ale przede wszystkim zostaną zaprezentowane na antenie Cartoon Network. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 sierpnia 2016 r. Szczegóły dostępne na stronie konkursowej imaginationstudios-konkurs.cartoonnetwork.pl

W ramach Studia Wyobraźni w okresie wakacyjnym zorganizowane zostaną specjalne warsztaty kreatywności, na których dzieci pod okiem ekspertów będą mogły nauczyć się poszczególnych etapów tworzenia i opracowania bajek. Tajniki powstawania animacji, scenorysów i rysunków przybliżą dzieciom artyści z Fundacji Atelier wpierającej rozwój twórczości artystycznej dzieci i młodzieży. Nad programem merytorycznym warsztatów będzie czuwać Teresa Starzec, współzałożycielka Fundacji Atelier, która uwielbia sztukę i codziennie wspiera najmłodszych w odkrywaniu i realizowaniu swoich artystycznych pomysłów. Warsztaty będą organizowane w Warszawie, dokładne terminy podamy w późniejszym czasie. Natomiast w pierwszej połowie wakacji Studio Wyobraźni Cartoon Network zawita również nad polskie morze.

Dla wszystkich młodych fanów stacji przygotowano specjalną platformę edukacyjną imaginationstudios.cartoonnetwork.pl, dzięki której mogą poznać kulisy powstawania ulubionych kreskówek oraz stworzyć swoje oryginalne prace. Wśród licznych gier dostępnych na stronie, fani „Pory na przygodę” będę mogli ożywić Fina i Jake’a i dowolnie nimi sterować w rytm muzyki. Będzie można również skorzystać z wielu dostępnych na stronie narzędzi, służących do rysowania, kolorowania, tworzenia storyboardów, muzyki, efektów specjalnych, czy do wprawiania postaci w ruch i przygotowania animacji. Dodatkowo na stronie znajdują się poradniki z rysowania i tworzenia animacji wybranych seriali Cartoon Network takich jak "Pora na przygodę", "Niesamowity Świat Gumballa", "Atomówki" czy "Wujcio Dobra Rada".

Z myślą o szkołach, w ramach projektu, opracowano także scenariusze lekcyjne dla nauczycieli rozwijające zdolności twórcze u uczniów szkół podstawowych. Materiały dostępne są na stronie imaginationstudios-konkurs.cartoonnetwork.pl i stanowią merytoryczne wsparcie dla nauczycieli podczas ich codziennej pracy z uczniami klas I-III i IV-VI szkół podstawowych. Wszystkie propozycje zawierają: treningi kreatywności, ćwiczenia rozwijające ekspresję oraz zestaw zadań przygotowujących uczniów do wykonania autorskiego, oryginalnego dzieła.

Akcja Studio Wyobraźni Cartoon Network zostanie wsparta ogólnopolską kampanią telewizyjną na antenie Cartoon Network oraz w wybranych kanałach platformy nc+. Partnerami medialnymi kampanii są: Radio Kolor, czasdzieci.pl, dzieckowwarszawie.pl

Projekt Studio Wyobraźni Cartoon Network realizowany w krajach regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka),  jest istotnym krokiem w działaniach stacji, która, odpowiadając na wyrazy sympatii dzieci do kanału, wspiera je w uczeniu się i zdobywaniu nowych umiejętności. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.