Nowa kolekcja oświetlenia Leroy Merlin

Od 14 września w sklepach Leroy Merlin jest dostępna nowa kolekcja produktów przeznaczonych do oświetlenia domu.

Na konferencji prasowej zorganizowanej na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW firma Leroy Merlin zaprezentowała kompleksową ofertę źródeł światła utrzymaną w różnej stylistyce i pasującą do wnętrz w stylu klasycznym, industrialnym, skandynawskim czy tradycyjnym. Częścią jesiennej kolekcji są także źródła światła, przede wszystkim lampy LED.

Ciekawym rozwiązaniem są elementy oświetlenia nawiązujące do wszystkich najnowszych trendów
wnętrzarskich: geometrycznych wzorów (lampy z serii Savona), naturalnych materiałów (lampy z serii
ARABICA i UTAKA), struktur ((lampy z serii RONDA i TROLL), metalu, miedzi i drewna (lampy z serii RAYO,FAGONA, CALVADOS) lampy rzeźby i lampy dekoracje kreujące nastrój oraz funkcjonalne źródła światła umożliwiające pracę, naukę, relaks i inne zajęcia w domu.

Wzornictwo

Agnieszka Jacobson Cielecka dyrektor artystyczna z School of Form wyjaśnia najnowsze trendy w oświetleniu w następujący sposób:

Trendy w projektowaniu oświetlenia są od pewnego czasu bardzo zróżnicowane i dzięki temu każdy może znaleźć coś co mu pasuje lub się podoba. Najważniejszy z nich wynika z rozwoju technologicznego: rozwój technologii LED i OLED sprawia, że możliwe stało się projektowanie wnętrz
pozbawionych tradycyjnych lamp, projektowanie światła bez źródła światła. Widoczne są też rozwiązania, w których z prostych form oświetleniowych budowane są struktury, tworzące iluzje przestrzenne i wizualne - w tym trendzie ważna jest nie tyle sama lampa jako forma, ale możliwość kontrolowania strumienia światła. Na przeciwnym biegunie znajdują się lampy ozdoby - swoista biżuteria do wnętrz - które stają się najważniejszym, dekoracyjnym obiektem w kreowanej przestrzeni. Projektanci komponują oświetlenie z różnych ale połączonych rodzinnym podobieństwem elementów tworząc całe konstelacje rzeźb świetlnych.No i na koniec nobilitacja żarówki, która traci podrzędną rolę źródła światła stając się pełnoprawną lampą.

Foto: Justyna Majewska dla Leroy Merlin

 

 

 

 

 

 

Elwira Potyrało, dyrektor grupy produktów Dekoracje Leroy Merlin

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Chmurska, szefowa działu Oswietlenie Leroy Merlin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Jacobson Cielecka, dyrektor artystyczna School of Form

 

 

 

 

 

 

 

dr. Hab. Piotr Lesiak z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.