VII edycja największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce VERVA Street Racing

17 września na błoniach PGE Narodowego odbyła się kolejna edycja VERVA Street Racing. W tym roku wydarzenie stało się Narodowym Festiwalem Motoryzacji.

Największy w naszej części Europy piknik motoryzacyjny, którego gospodarzem był PKN Orlen, rozpoczął spektakularny drifting w wykonaniu Kuby Przygońskiego w Toyocie GT86 o mocy 1068 koni mechanicznych. Równie emocjonujący był drift wielkiej ciężarówki, motocyklowe akrobacje, wyścig Rallycross i pokazy policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Popis swoich możliwości zaprezentował również znany w motoryzacyjnym świecie 12-letni drifter Jaś Borawski. 
 
„W całej imprezie udział wzięły pojazdy, których sumaryczna moc wyniosła 250 tysięcy KM. Można powiedzieć, że ustanowiliśmy nowy polski rekord mocy na metr kwadratowy, bo z naszej wiedzy wynika, że dotychczas w historii imprez motoryzacyjnych w Polsce nie zgromadzono razem tak potężnych maszyn” – mówi Rafał Pasieka, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen.
 
Podczas „Parady legend” przejechały ikony światowej motoryzacji. Wśród ponad 20 unikalnych aut nie zabrakło takich perełek jak zabytkowy Rolls Royce Silver Shadow, Aventador SV, Porsche RWB czy Toyota Supra z silnikiem 1200KM.
 
Entuzjastów najnowszych produkcji przyciągnęła wystawa „Samochody marzeń”. Zaprezentowały się tutaj jedne z najdroższych aut na świecie, m.in. Ferrari Berlinetta, Mercedes SLS, Lamborghini Murcielago, czy McLaren 650S.
 
Wystawy czynne były przez cały dzień, a w sumie w 23 strefach podziwiać można było ponad 600 pojazdów – od polskich i europejskich klasyków, poprzez legendarne auta zza oceanu, na samochodach Jamesa Bonda kończąc.
 
 Foto: Krystian Olszewski, nowy samochód Kuby Przygońskiego
 
 Foto: Sebastian Wolny, finał VSR 2016, pracownicy PKN ORLEN i Agencji WALK
 
 
W czasie trwania imprezy VERVA Street Racing prowadzona była sprzedaż cegiełek, z której całkowity dochód za pośrednictwem Fundacji ORLEN Dar Serca został przekazany na leczenie dzieci – ofiar wypadków drogowych – w Zakładzie Fizjoterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
 
Na zakończenie wydarzenia organizatorzy przygotowali synchroniczny pokaz motocykli i samochodów, któremu towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina oraz pokazy świetlne.
 
Po raz pierwszy na VERVA Street Racing odbyły się koncerty polskich gwiazd: Kayah, Cleo, Afromental, Grzegorz Hyży oraz Margaret.
 
 
 
 
 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.