Omenaa Mensah otwiera nowy rozdział w ZTE

Pogodynka TVN-u ambasadorką marki chińskiego producenta smartfonów.

Chiński producent telefonów komórkowych ZTE zatrudnił do reklamy swojej marki w Polsce Omenę Mensah - modelkę i prezenterkę pogody z TVN-u. Agencja reklamowa Pompidou przygotowuje kampanię reklamową. Ma ona ruszyć na początku października br. i potrwa do końca br. Producent zaplanował szerokie wsparcie w internecie (spoty m.in. w YouTube, działania w social mediach oraz inne aktywności digital), na nośnikach reklamy zewnętrznej (OOH) i działań PR z udziałem ambasadorki.

- Podejmując decyzję o wyborze Omeny Mensah na ambasadorkę kampanii, realizujemy konsekwentnie strategię działań komunikacyjnych, opierając się na filozofii pozycjonowania marki określanej jako "affordable premium" [ang. affordable - przystępny, dostępny - dop. red.] - wyjaśnia Jacek Koba, dyrektor sprzedaży i marketingu ZTE Poland.

Omenaa Mensah będzie reklamowała smartfon ZTE Blade V7 Lite, ale planowane są kolejne kampanie z jej udziałem mające budować wizerunek marki w Polsce.

- Uważamy, że nie ma potrzeby przepłacania za piękne, dobrej jakości rzeczy. Takie podejście rynkowe korzystnie nas wyróżnia na tle innych wiodących konkurentów, gdyż ZTE dostarcza zaawansowane technologicznie produkty w przystępnych cenach - przekonuje Koba.

Kampania realizowana jest we współpracy z Polkomtelem, operatorem sieci komórkowej Plus (Grupa Cyfrowy Polsat), stąd m.in. obecność agencji Pompidou, a także współpraca w wybranych elementach planowania i zakupu mediów z domem mediowym Vizeum, który pracuje dla Plusa.

ZTE w Polsce pod względem sprzedaży telefonów jest poza pierwszą piątką producentów. Firma oferuje na naszym rynku telefony od 2010 r.

Maciej Burlikowski 1184 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.