20 lat HBO w Polsce

22 września podczas 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbyła się impreza z okazji 20-lecia HBO Polska.

Jubileusz stacji świętowali aktorzy i twórcy seriali Pakt i Wataha, a także koprodukcji HBO - filmu Ostatnia rodzina, który zdobył główną nagrodę Festiwalu Filmowego w Gdyni - Złote Lwy.

Impreza z okazji 20. urodzin HBO Polska odbyła się w Muzeum Emigracji w Gdyni, a wydarzenie uświetnił wyjątkowy koncert Radzimira Dębskiego. Artysta wraz z orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot wykonał specjalnie na ten wieczór zaaranżowany utwór inspirowany czołówkami najpopularniejszych amerykańskich seriali HBO. Pojawiły się motywy m.in. z Gry o tron, Detektywa, Czystej krwi, Rodziny Soprano czy Seksu w wielkim mieście. Na imprezie wystąpiła również Natalia Nykiel & Rysy, prezentując wspólny elektroniczny projekt.

 Na zdjęciu: Radzimir Dębski

Na urodzinach HBO bawiły się gwiazdy polskiego kina, w tym polskich produkcji HBO. Ekipę Paktu reprezentowali: Marcin Dorociński, Leszek Dawid, Borys Szyc, Kinga Preis, Janusz Chabior, Zbigniew Zamachowski i Marta Nieradkiewicz. Z ekipy serialu HBO Wataha pojawili się: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Marian Dziędziel, Kasia Adamik i Olga Chajdas. Na imprezie gościła także obsada oraz twórcy  koprodukcji HBO Ostatnia rodzina, która zdobyła Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu Filmowego w Gdyni. Na scenie pojawili się Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Dawid Ogrodnik oraz reżyser Jan P. Matuszyński, który wcześniej zrealizował dla HBO swój debiut dokumentalny – Deep Love.

Na zdjęciu:

Michał Kozicki prezes HBO Polska z Izabelą Łopuch Head of Original Production HBO Polska

Na zdjęciu: Zbigniew i Monika Zamachowscy

Na zdjęciu: Kinga Preis

Na zdjęciu: Bartłomiej Topa

Na zdjęciu: Borys Szyc z Justyną Jeger-Nagłowską

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/HBOPolska/

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.