Filmteractive 2016: VR tematem przewodnim

W tym roku nagrodę główną Filmteractive Market 2016 (10 tys. oraz zaproszenie na MIPTV), współufundowaną przez Program Kreatywna Europa oraz Deloitte Digital, zdobył projekt Virtelio z Luxeburga.

Za nami Filmteractive 2016, festiwal komunikacji interaktywnej. Był on w dużej mierze poświęcony wirtualnej rzeczywistości zarówno w produkcjach filmowych, jak i rozwiązaniach contentmarketingowych. Podczas pierwszego dnia odbyła się również sesja pitchingowa, także skupiona wokół VR. W tej sesji o nagrodę walczyło siedem projektów, w tym dwa z Polski. Jury za najlepszy uznało "Virtelio", narzędzie pozwalające na tworzenie w prosty sposób nielinearnych filmów interaktywnych. Nagrodą główną było 10 tys. zł. Zgłoszeniodawcą był start-up z Luksemburga.

W konkursie przyznano również dwa wyróżnienia. Otrzymały je projekty "Ray" z Hiszpanii i "Chernobyl VR Project" z Polski. Ich autorzy w nagrodę otrzymali wyjazd do Cannes na MIPTV w 2017 r. "Ray" to rodzaj artystycznego filmowego doświadczenia VR,  przybliżającego krótką historię Mogen i Raya, która okazuje się zaskakiwać swoim zakończeniem. Natomiast "Chernobyl" to polski projekt, który zabiera widzów w wirtualną podróż przez Czarnobyl i Prypeć. Przybliża on stan istniejący opuszczonego miasta w 30 lat po jednej z największych katastrof nuklearnych. Całemu założeniu towarzyszyła koncepcja ukazania tej historii w konwencji gry wideo z edukacyjno-fabularną narracją.

Tegoroczną nowością festiwalu była oddzielna strefa innowacji, w której uczestnicy mogli sami przetestować rozwiązania z sesji pitchingowej, lecz nie tylko. Na festiwalu między innymi było można wypróbować wirtualną rzeczywistość prezentowaną przez Samsunga.

Organizatorami Filmteractive 2016 byli Media Klaster oraz Deloitte Digital. "Media & Marketing Polska" było patronem medialnym tej imprezy.

Maciej Florek 2064 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.