Nescafe w segmencie super premium

Nestle wprowadza Nescafe Azera i wspiera nowości kampanią.

Nestle wprowadza na polski rynek nową linię kaw rozpuszczalnych Nescafe Azera. Kawa należy do segmentu super premium. 
Jak zapewnia producent, nowe warianty kawy powstały z myślą o jej smakoszach. W portfolio nowej linii znajdują się cztery smaki. Nescafe Azera Americano miała powstać z myślą o wielbicielach kawy w dużej filiżance. Azera Espresso ma charakteryzować się większą intensywnością smaku i aromatu.

Azera Espresso Intenso została stworzona z myślą o osobach ceniących kawę o mocnym, intensywnym smaku i aromacie. Z kolei Azera Espresso Decaf to kawa bezkofeinowa.
Seria kaw Nescafe ma wyróżniać się również opakowaniem - puszkami w kolorach pomarańczowym i srebrnym. W centralnym miejscu opakowania wyeksponowana została filiżanka kawy, charakterystyczna dla danego rodzaju.
Wprowadzeniu na rynek nowej kawy Nescafe Azera towarzyszyć będzie silne wsparcie marketingowe. Kampania obejmie zasięgiem telewizję oraz internet, a także samplingi nowego produktu w największych sieciach. W sieci można obejrzeć dwa spoty: o długości 90 sekund i 30 sekund. Główni bohaterowie jadą wąskimi uliczkami Włoch na Vespie, a kierowcą jest kobieta - poznanego podczas miejskiej imprezy chłopaka zabiera na kawę do swojego domu. Marketer podkreśla, że u siebie w domu każdy może być baristą i przygotować kawę według własnego uznania.
Nowe produkty z portfolio będą eksponowane w gazetkach i materiałach POS. Sugerowana cena detaliczna za 100 g to 25,99 zł.
Za adaptację spotu na polski rynek odpowiada Publicis. Media na potrzeby kampanii kupuje MEC.

Katarzyna Woźniak 433 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.