Unilever zainwestuje 100 mln zł

Koncern zapowiedział modernizację swoich fabryk w Baninie, Poznaniu, Katowicach oraz Bydgoszczy.

Unilever ogłosił, że w najbliższych latach chce zainwestować w modernizację swoich fabryk w Baninie, Poznaniu, Katowicach oraz Bydgoszczy. W tym roku mija 25 lat od momentu wejścia Unilevera na polski rynek. Firma zatrudnia obecnie prawie 4 tys. pracowników, a w ostatniej dekadzie (2006-2015) zainwestowała w Polsce ponad 1,6 mld zł.

W najbliższych latach Unilever chce zainwestować kolejne 100 mln zł w swoich zakładach w Baninie, Poznaniu, Katowicach i Bydgoszczy. Znaczące inwestycje nadal będą płynąć do Centrum Usług Finansowo-Logistycznych w Katowicach, skąd obsługiwanych jest wiele procesów biznesowych Unilevera w Europie. W ciągu ostatnich kilku lat wartość inwestycji w fabryce w Bydgoszczy przekroczyła 30 mln euro, a podobne tempo modernizacji przewidywane jest na nadchodzące lata. Plany inwestycyjne dotyczą również fabryki w Poznaniu, która w perspektywie najbliższych 2-3 lat przejdzie podobny proces modernizacji. Po dużych inwestycjach w zakłady produkcyjne oraz stworzeniu Centrum Usług Finansowo-Logistycznych, które zapewniło ponad 700 nowych miejsc pracy w Katowicach, Unilever chce kontynuować rozwój także śląskiego ośrodka. Kolejne inwestycje w katowickiej fabryce pozwolą na utworzenie z niej strategicznego ośrodka o znaczeniu europejskim.

Tomasz Wygnański 664 Artykuły

W MMP prawie od 20 lat pisze o marketerach i strategiach marketingowych, a także o detalistach, BTL, digitalu i badaniach. Właściciel 8- kilogramowego kota.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.