Aero2 będzie dostarczał bezpłatny internet przez kolejne dwa lata

Dzięki porozumieniu z UKE operator przedłuża bezpłatną usługę na kolejne dwa lata.

Firma telekomunikacyjna Aero2, kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, dzięki porozumieniu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE), instytucją regulującą m.in. rynek telekomunikacyjny, przedłuży oferowaną usługę bezpłatnego mobilnego dostępu do internetu (BDI) na kolejne dwa lata. 

Aero2 oferuje bezpłatny dostęp do internetu od 2011 r. Był to warunek przyznania przez UKE koncesji na komercyjne wykorzystanie pasma radiowego 2,6 GHz na szybki bezprzewodowy internet LTE. Pierwotnie usługa miała być świadczona przez trzy lata, jednak z powodu niewykonania warunków przetargu UKE zobowiązał spółkę do przedłużenia jej świadczenia do 21 grudnia 2016 r. 

Aby bezpłatny internet nie stanowił konkurencji dla komercyjnych ofert operatorów, nałożono ograniczenia - maksymalna prędkość transmisji danych jest ograniczona do 512 kb/s (minimalna powinna wynosić 256 kb/s). Połączenie internetowe (sesja) jest przerywane po upływie 60 minut. Aby kontynuować, użytkownik musi wpisać kod captcha.

Aero2 podaje, że z tej usługi korzysta często lub okazjonalnie kilkaset tysięcy użytkowników w kraju.

Właścicielem Areo2 jest spółka Midas SA, którą z kolei poprzez spółki: Cyfrowy Polsat, Metelem Holding Company Limited, cztery spółki Eileme, Polkomtel oraz Litenite Limited kontroluje Zygmunt Solorz-Żak, pełniący funkcję wiceprzewodniczącego jej rady nadzorczej.

Maciej Burlikowski 1391 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.