Polska najlepsza dla IKEA

Wywodzący się ze Szwecji meblowy gigant odnotował w roku finansowym zakończonym 31 sierpnia 2016 r. wzrost przychodów o 7,4 proc. - do ponad 35 mld euro. W Polsce IKEA osiągnęła rekordowe obroty rzędu 3 mld zł.

Zysk netto grupy wzrósł w tym czasie o jedną piątą do 4,2 mld euro. Polska, obok Chin, Kanady i Australii jest w czołówce krajów najszybciej się rozwijających w ramach grupy.

 - W roku finansowym 2016 osiągnęliśmy najwyższy w historii przychód – w wysokości 3 mld zł, co plasuje nas w czołówce najbardziej perspektywicznych rynków. Jednak to z czego jestem najbardziej dumna to fakt, że staliśmy się niezależni energetycznie – produkujemy tyle energii ze źródeł odnawialnych, ile zużywamy we wszystkich sklepach, fabrykach, biurach, centrach handlowych i dystrybucyjnych. Dla IKEA w Polsce to był bardzo dobry rok –  mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.

Grupa działa na 28 rynkach, przy czym połowa z nich ma dostęp do zakupów online. W przyszłym roku taką możliwość zyskają także mieszkańcy Polski. IKEA planuje także uruchomienie sklepów w dwóch kolejnych krajach: Indiach i Serbii.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.