Tyskie w Kraju Kwitnącej Wiśni

Japońskie inwestycje nad Wisłą kwitną. Są już właścicielami Wedla, teraz kupują Tyskie. Asahi za 7,3 mld euro kupuje od AB InBev biznes w Polsce, na Węgrzech, Czechach, Słowacji i Rumunii.

Japońska grupa browarnicza Asahi Group Holdings za 7,3 mld euro. kupi od koncernu Anheuser-Busch InBev (AB InBev), który za 100 mld. dol. w br. przejął koncern SABMiller, należące do niego spółki w Europie Środkowej.

By przekonać Komisję Europejską do zaakceptowania fuzji z SABMillerem AB InBev zobowiązał się sprzedać aktywa w naszym regionie, a więc: Kompanię Piwowarską w Polsce, Browar Dreher na Węgrzech oraz Plzenský Prazdroj w Czechach i Pivovary Topvar na Słowacji oraz browar Ursus w Rumunii.

Kompania Piwowarska to największy producenta piwa w Polsce, właściciel m.in. takich marek jak: Tyskie, Lech, Żubr, Książęce, Wojak, Dębowe, Redd's.

Asahi Group to drugi największy producent piwa w Japonii i 10. naświecie. W październiku br. sfinalizował już zakup od AB InBev za 2,55 mld euro dwóch międzynarodowych marek: Grolsch i Peroni.

Połączone AB InBev i SABMiller wyceniane są na 250 mld dol.

Maciej Burlikowski 1696 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.