Hamleys wkracza do Polski

Brytyjski Hamleys - jedna z największych na świecie sieci sklepów z zabawkami - zdecydował o otwarciu swojego pierwszego salonu w Polsce. Na jego lokalizację wybrał Galerię Północną - pierwsze od dziesięciu lat nowe centrum handlowe w Warszawie zlokalizowane w dzielnicy Białołęka.

Hamleys wynajął w Galerii Północnej 1600 mkw. powierzchni. Wyróżnikiem marki są wyjątkowe aranżacje sklepów i bogaty program eventów, które „ożywiając” świat zabawek, pozwalają na niezapomniane przeżycia.

Hamleys ma dziś ponad 70 sklepów na całym świecie, m.in. w: Dublinie, Dubaju, Ammanie, Glasgow, Bombaju, Madrasie i Rijadzie. Najsłynniejszy sklep sieci znajduje się przy Regent Street w Londynie. Jest prawdziwą ikoną miasta i jedną z głównych atrakcji turystycznych stolicy Wielkiej Brytanii. Rocznie odwiedza go ponad 5 milionów ludzi. Jako jeden z najstarszych (historia marki sięga 1760 r.) i największych sklepów z zabawkami na świecie (powierzchnia ok. 5000 mkw.) stawia sobie za cel bycie nie tylko dostawcą zabawek, ale także wyjątkowych wrażeń dla całej rodziny.

Polska jest kolejnym punktem rozwoju marki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Białołęcki salon będzie drugim największym sklepem Hamleys w tym regionie.

Polski Hamleys, analogicznie jak w innych krajach, będzie zarządzany przez partnera franczyzowego - u nas przez czeską firmę Inexad.

Ewa Woźniak 65 Artykuły

Interesuje ją marketing z wykorzystaniem technologii i innowacyjności. Miłośniczka literatury i spędzania z nią czasu nad polskim jeziorem. Żyje mottem: „tylko spokój może nas uratować” – bo jeśli nie spokój, to co?

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.