PZU przejmuje kolejną sieć prywatnych przychodni

Ubezpieczyciel kupuje Artimed NZOZ.

Grupa PZU, największa w kraju grupa ubezpieczeniowa, poinformowała, że należąca do niej spółka PZU Zdrowie przejęła spółkę Artimed NZOZ Sp. z o.o., prowadzącą trzy przychodnie w Kielcach. Jest znana m.in. z dyżurów chirurgicznych, ortopedycznych oraz okulistycznych. Na początku grudnia PZU przejęło spółkę Polmedic Sp. z o.o. z Radomia, prowadzącą dziewięć poradni i przychodni, w których każdego miesiąca świadczy usługi medyczne dla ponad 20 tysięcy pacjentów.

Nabycie Artimed, a miesiąc wcześniej sieci w Radomiu, jest elementem ogłoszonej strategii PZU do 2020 r. Zaplanowano w niej wzrost przychodów PZU Zdrowie z 260 mln zł w 2015 r. do 1 mld zł w 2020 r. Na wydatki akwizycyjne w sektorze ochrony zdrowia Grupa PZU zamierza przeznaczyć ok. 330 mln zł.

Oprócz akwizycji PZU inwestuje także w sieć placówek medycznych – partnerskich i własnych, których obecnie jest w całej Polsce ponad 1,7 tys. W listopadzie br. otworzyło w Katowicach pierwszą placówkę w pełnym wzornictwie sygnowanym znakiem PZU Zdrowie i planuje budowę kolejnych własnych placówek w największych miastach Polski.

- Kolejny rok będzie kontynuacją procesu akwizycji, rozwojem posiadanej już sieci placówek, oferty ubezpieczeń zdrowotnych oraz wprowadzaniem nowych koncepcji, w tym otwieraniem placówek własnych - zapowiada Paweł Kacprzyk, prezes PZU Zdrowie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.