Dziesiąty sklep IKEA w Polsce

Szwedzki gigant jesienią przyszłego roku otworzy sklep w Zabrzu.

Nowy sklep szwedzkiej sieci zostanie wybudowany w Zabrzu. Ma zostać otwarty jesienią 2018 r. Po kilku miesiącach planowo zostanie uruchomione przylegające do sklepu centrum handlowe. Działkę pod budowę o powierzchni 25 hektarów szwedzki koncern kupił od miasta.
Teren inwestycji przylega do łączącej śląskie miasta Drogowej Trasy Średnicowej.
IKEA chce zatrudnić w sklepie i przyległym do niej centrum kilkuset pracowników.
Na początku grudnia ubiegłego roku sieć sklepów poinformowała, że już od stycznia 2017 r. minimalna stawka płacowa wyniesie 20 zł brutto za godzinę. Dotychczas minimalne wynagrodzenie godzinowe w sieci IKEA wynosiło 15 zł brutto.
Z danych sieci wynika, że wartość sprzedaży w polskich sklepach od 1 września 2015 do 31 sierpnia 2016 wyniosła 3,22 mld zł i w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się o 21,6 proc. (najszybszy wzrost na świecie). Wszystkie 9 sklepów odnotowało w tym czasie 28 mln wizyt, a największym zainteresowaniem klientów cieszyły się meble kuchenne.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.