Rekordowy rok sprzedaży Volkswagena w Polsce

Ubiegły rok był najlepszym w historii marki Volkswagen w Polsce - zarejestrowano 42,8 tys. nowych osobowych aut VW. Taki jest efekt "Dieselgate" nad Wisłą?

W ubiegłym roku w Polsce zarejestrowano 42,8 tys. szt. nowych samochodów marki Volkswagen, o 20 proc. (niespełna 7,3 tys. szt.) więcej niż w 2015 r. Był to rekordowy rok Volkswagena pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce.

- Dysponujemy bardzo szeroką, nowoczesną i niezawodną gamą modeli, która świetnie wpisuje się w potrzeby kierowców. Do wszystkich samochodów oferujemy bardzo bogate wyposażenie dodatkowe w promocyjnych cenach. Ponadto za sprawą rewolucyjnej oferty finansowej nasze samochody są bardzo przystępne, a dzięki dodatkowym usługom, jak pakiety przeglądów czy opieka pogwarancyjna – również zaskakująco tanie w eksploatacji - przekonuje Łukasz Zadworny, dyrektor marki Volkswagen.

Najczęściej rejestrowanym nowym modelem marki Volkswagen w 2016 r. był Golf (12,6 tys. szt.; +8,42 proc.). Na drugim miejscu uplasował się Passat (8,8 tys. szt.; +12,3 proc.). Oba modele znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęściej rejestrowanych nowych samochodów w Polsce. Trzecim najczęściej rejestrowanym nowym Volkswagenem w Polsce był model Tiguan - importer tym bardziej może pochwalić się jego wynikami sprzedaży, że w nowej wersji zadebiutował w połowie minionego roku.

Na ten rok Volkswagen zaplanował aż pięć premier nowych modeli, w tym bestsellera w nowej odsłonie – Golfa, dynamiczną limuzynę – Arteona, oraz kompaktowego SUV-a – T-Roca.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.