Topshop wycofuje się z Polski

Kolejna marka odzieżowa opuszcza nasz rynek.

Jak poinformował TVN24Bis, marka modowa Top Shop wycofuje się z Polski. To kolejna po Marks & Spencer brytyjska sieć, która wycofuje się z naszego rynku. Operatorem franczyzowym sieci w Polsce jest Alshaya Polska.
Jedyny działający w Polsce sklep marki Topshop (w Złotych Tarasach w Warszawie) będzie otwarty jeszcze do 29 stycznia br. Został on uruchomiony w 2008 r. przez firmę Alshaya i działał na zasadzie franczyzy.
Brytyjska marka odzieżowa istnieje na rynku od 1964 r. i działa w ponad 100 krajach. Jej właścicielem jest Arcadia Group, która w portfolio ma również takie marki, jak Dorothy Perkins, Topman czy Wallis.
W 2007 r. dla marki pierwszą kolekcję zaprojektowała Kate Moss. W listopadzie o wycofaniu się z polskiego rynku poinformowała sieć Marks & Spencer - zamknie u nas 11 sklepów.
Marks & Spencer planuje 53 zamknięcia: 10 w Chinach, 7 we Francji, a kolejne w Estonii, na Węgrzech, Litwie, Słowacji, w Rumunii, Holandii, Belgii oraz Polsce.

Ewa Woźniak 65 Artykuły

Interesuje ją marketing z wykorzystaniem technologii i innowacyjności. Miłośniczka literatury i spędzania z nią czasu nad polskim jeziorem. Żyje mottem: „tylko spokój może nas uratować” – bo jeśli nie spokój, to co?

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.