Skoda pozostaje liderem

Czeska marka pod niemieckimi skrzydłami pozostaje liderem polskiego rynku moto już ósmy rok z rzędu. W ub.r. sprzedała nad Wisłą o 17,5 proc. więcej aut niż w 2015 r.

Skoda, czeski producent samochodów należący do Volkswagen Group, sprzedała w ub.r. w Polsce blisko 52,3 tys. szt. samochodów, czyli o 17,5 proc. więcej niż w 2015 r. Pozostaje więc liderem rynku i to już ósmy rok z rzędu.

Z tych 52,3 tys. szt. ponad 13,8 tys. kupili klienci indywidualni, ponad 38,4 tys. trafiło zaś do klientów flotowych.

Najpopularniejszym samochodem polskiego rynku niezmiennie pozostaje model Octavia, który w ub.r. znalazł 16,96 tys. nabywców (o 19,5 proc. więcej niż przed rokiem), na pozycji wicelidera rodzimego rynku utrzymuje się zaś Fabia, która trafiła do blisko 15,1 tys. odbiorców (wzrost o 24,9 proc. wobec 2015 r.). Poza tymi dwoma modelami Skoda sprzedała u nas w ub.r. 8,7 tys. szt. modelu Rapid, 6,4 tys. egzemplarzy modelu Superb (wzrost aż o 55 proc.), 2,8 tys. sztuk CityGo oraz ponad 2,1 tys. szt. modelu Yeti.

Na ten rok czeski producent zapowiada premiery m.in. odświeżonej odsłony Octavii i pierwszego modelu w segmencie dużych SUV-ów, czyli Kodiaq.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.