Ponad milion złotych od słuchaczy Trójki dla utalentowanych dzieci z biednych rodzin

Akcja "Święta bez granic 2016" Programu 3 Polskiego Radia dobiega końca. Z licytacji na antenie, wpłat słuchaczy i wiadomości SMS udało się do tej pory zebrać dokładnie 1.022.872 zł.

Kwotę tę, powiększoną o wciąż napływające charytatywne SMS-y oraz dochód ze sprzedaży specjalnej Trójkowej płyty otrzyma uzdolniona młodzież z niezamożnych rodzin – stypendyści Fundacji Świętego Mikołaja.

Słuchacze Programu 3 po raz kolejny udowadniają, że nie tylko święta, ale także ludzka dobroć i chęć pomocy nie mają granic – kwota zebrana przez Trójkę na rzecz utalentowanych dzieci z gorzej sytuowanych rodzin wynosi obecnie 1.022.872 zł.Ta imponująca suma osiągnięta została z licytacji niezwykłych przedmiotów, podarowanych przez znane osoby, a także charytatywnych SMS-ów oraz ze sprzedaży (cały czas dostępnej) płyty „Święta bez granic 2016”. Wciąż też można (do 14 stycznia) wysyłać SMS-y – pod numer 7545. Koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT (operatorzy: T-Mobile, Plus, Orange i Play zrzekli się dochodu).

W tym roku Trójka licytowała 21 atrakcyjnych pamiątek oraz prezentów, wśród których był m.in. ulubiony młot Anity Włodarczyk i trening z rekordzistką świata, jedyna na świecie płyta winylowa Katie Melua z jej recitalem w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, lot śmigłowcem z Marcinem Szamborskim czy występ na scenie z Adamem Nowakiem i jego grupą Raz Dwa Trzy. Największą sumę osiągnął ostatni seryjny egzemplarz Forda Ka, opatrzony okazjonalną nazwą TrójKa, który sprzedany został za 99 000 zł.

Licytacje odbyły się – tradycyjnie już – w przedświąteczne piątki (2, 9, 16 i 23 grudnia 2016 roku) na antenieProgramu 3 w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”, a prowadził je „mistrz ceremonii” – Kuba Strzyczkowski.

Całkowity dochód ze sprzedaży płyty „Święta bez granic 2016”, aukcji oraz sms-ów zostanie przekazany dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja, na którą cały czas można wpłać również darowizny (konto bieżące:  Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001. W tytule przelewu: „Trójka – Święta bez granic”).

Przypomnijmy – Radiowa Trójka już od 24 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. Najnowszą płytę „Święta bez granic 2016” wciąż można kupić w sklepie internetowym sklep.polskieradio.pl, słynnym „Sklepiku Walendziku” przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie oraz sklepach płytowych.

W tym roku, pod hasłem „Święta bez granic”, Trójka wspiera program „Stypendia św. Mikołaja” prowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja Opiekuje się ona zdolnymi, zaangażowanymi społecznie uczniami i pozwala im realizować swoje pasje. Dzięki comiesięcznemu stypendium wypłacanemu przez cały rok szkolny wybrani uczniowie mogą sfinansować m.in. zajęcia dodatkowe, naukę języka, zakup instrumentu albo sprzętu sportowego. Dotychczas Fundacja przyznała już ponad 2 tys. stypendiów, a kolejne młode talenty czekają na wsparcie.

Więcej informacji na stronach: Święta bez granic i www.mikolaj.org.pl


 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.