Tysiąc nowych paczkomatów InPostu w 2017 r.

Do końca br. liczba automatów pocztowych firmy wzrośnie do 3,2 tys. szt.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), firma InPost (Grupa Integer.pl) zamierza w tym roku zainstalować w Polsce 1 tys. nowych paczkomatów. Na koniec ub.r. miała ich w naszym kraju 2,2 tys.

- W tym roku mamy dwa priorytety: mniejsze miejscowości, w których do teraz nie było jeszcze paczkomatów, oraz największe polskie miasta, gdzie - jak pokazał ostatni rok - przepustowość istniejących maszyn jest już niewystarczająca. W takich miejscach będziemy rozbudowywać istniejące paczkomaty oraz dostawiać nowe w pobliżu, tak aby odciążyć najbardziej popularne lokalizacje - zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, cytowany w komunikacie.

W minionym roku InPost zanotował 142-proc. wzrost obsłużonych przesyłek. Najwięcej, bo aż czterokrotnie (o 405 proc.) wzrosła liczba przesyłek kurierskich. W 2015 r. firma obsłużyła ich 3,3 mln szt. i 0,5 mln paczek. Przesyłek poleconych e-commerce firma dostarczyła w ub.r. o 149 proc. więcej. Z kolei paczkomaty obsłużyły w minionym roku o 79 proc. więcej przesyłek. W 2015 r. było to 12,9 mln przesyłek.

Oprócz Polski paczkomaty InPostu funkcjonują także w Wielkiej Brytanii, we Francji, Włoszech, w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. W tych wszystkich krajach na koniec ub.r. działało blisko 6 tys. paczkomatów, w tym ponad 5 tys. z logo InPostu.

Brzoska zapowiada, że ambicją InPostu jest, aby w ciągu kilku najbliższych lat stać się numerem jeden na polskim rynku nowoczesnej logistyki dla e-commerce.

- W ciągu zaledwie 18 miesięcy rozbudowaliśmy biznes kurierski do poziomu, do którego nasza konkurencja musiała dochodzić wiele lat. Już teraz jesteśmy znaczącym graczem w sektorze logistycznym, a nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - zapowiada prezes Integera.

Ewa Woźniak 65 Artykuły

Interesuje ją marketing z wykorzystaniem technologii i innowacyjności. Miłośniczka literatury i spędzania z nią czasu nad polskim jeziorem. Żyje mottem: „tylko spokój może nas uratować” – bo jeśli nie spokój, to co?

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.