Produkty firmy Wawel jednak zostają w Biedronce

Współpraca będzie kontynuowana, choć dostawy słodyczy od firmy Wawel do sieci sklepów Biedronka mogą być ograniczone w stosunku do 2016 r.

Zaraz po Nowym Roku zarząd Wawelu informował, że umowa z kluczowym partnerem - Biedronką, odpowiadającym za jedną czwartą przychodów spółki ze sprzedaży, może nie zostać w 2016 r. odnowiona.

Wiązałoby się to ze zmniejszeniem sprzedaży spółki nawet o 25 proc. Po dwóch tygodniach wiadomo, że prawdopodobnie umowa zostanie zawarta, choć niewykluczone, że w ograniczonym stopniu, co również może się przełożyć na niższe obroty z kontrahentem.

Największym partnerem handlowym Wawelu jest Biedronka. Sprzedaż producenta po trzech kwartałach 2016 r. wynosiła 439 mln zł. Podobne problemy ze współpracą między Wawelem a Jeronimo Martins, operatorem sieci Biedronka, miały miejsce w 2015 r.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.