Zwycięstwo Stocha w Zakopanem oglądało w TVP 8,2 mln widzów

Średnia widownia wyniosła ponad 6,7 mln widzów, co przełożyło się na 45,8 proc. udziałów publicznego nadawcy.

Telewizja Polska (TVP) podała, że transmisje weekendowego konkursu skoków narciarskich Pucharu Świata w Zakopanem cieszyły się rekordową widownią. Najwięcej widzów przyciągnęła zakończona triumfem Kamila Stocha rywalizacja indywidualna – w niedzielę 22 stycznia transmisję w TVP1 śledziło w szczytowym rozstrzygającym o podium momencie 8,2 mln widzów, co przełożyło się na rekordowe 53 proc. udziałów. Średnia widownia wyniosła 6 mln 793 tys. widzów, przy udziałach 45,8 proc.

Sobotni konkurs drużynowy cieszył się również wysoką, choć jednak mniejszą popularnością. W szczytowym momencie widownia sięgnęła 7,3 mln widzów (50,9 proc.) udziałów, a średnia widownia wyniosła 5 mln 852 tys. (43,9 proc. udziałów).

Ewa Woźniak 65 Artykuły

Interesuje ją marketing z wykorzystaniem technologii i innowacyjności. Miłośniczka literatury i spędzania z nią czasu nad polskim jeziorem. Żyje mottem: „tylko spokój może nas uratować” – bo jeśli nie spokój, to co?

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.