Discovery i TVP podpisały umowę dotyczącą transmisji z igrzysk

Umowa dotyczy igrzysk olimpijskich w 2018 r. (zimowych) i 2020 r. (letnich).

Discovery Communications i TVP podpisały umowę dotycząca transmisji z igrzysk olimpijskich. Zgodnie z umową TVP otrzyma od Discovery Communications - na zasadzie sublicencji - wyłączne prawa w kanałach otwartych do materiałów audiowizualnych z zimowych igrzysk olimpijskich 2018 r. i letnich igrzysk olimpijskich 2020 r. Ponadto TVP uzyska prawa cyfrowe do transmisji nadawanych w sposób linearny oraz ograniczone prawa do retransmisji, a także skrótów najważniejszych wydarzeń. Jednocześnie Eurosport, kanał z portfolio Discovery, zachowa pełne prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej oraz poprzez swoje platformy cyfrowe. Wartość transakcji Discovery – TVP nie została upubliczniona.

Discovery Communications ma wyłączne prawa do transmisji igrzysk olimpijskich na terenie 50 krajów Europy od 2018 r. aż po igrzyska w 2024 r. Porozumienie z TVP to szesnasta umowa sublicencyjna po partnerstwach z nadawcami w Austrii (ORF), na Białorusi (Belarus National State Broadcasting), w Chorwacji (HRT), Czechach (Ceska Televize), Finlandii (YLE), na Węgrzech (MTVA), w Irlandii (RTE), Holandii (NOS), Słowenii (RTV Slovenija), na Słowacji (RTVS), w Szwajcarii (SRG SSR) oraz Wielkiej Brytanii (BBC).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.