Lidl przyodziewa pracowników ekologicznie

Sieć na nowe ubrania dla pracowników przeznaczy 6,5 mln zł.

Biuro prasowe sieci Lidl Polska poinformowało, że na początku 2017 r. zaopatrzy swoich pracowników w nowe ubrania wyprodukowane z organicznej bawełny. Na ten cel przeznaczy 6,5 mln zł. Firma chce w ten sposób wyznaczać nowe trendy w handlu i zaznaczyć, że jest przedsiębiorstwem przyjaznym środowisku.
Firma zapewnia, że buduje sklepy przyjazne środowisku i klientom. Powstają w nich też rozbudowane, wygodne strefy socjalne z dostępem do intranetu dla wszystkich pracowników, specjalne sale do prowadzenia szkoleń oraz w pełni wyposażone kuchnie.
Jak przekonuje biuro prasowe, nowa odzież pracowników Lidla jest wyprodukowana w 100 proc. z organicznej bawełny zbieranej w małych gospodarstwach rolnych w Indiach. Następnie surowiec jest przetwarzany przez lokalne firmy posiadające certyfikat BSCI oznaczający etyczne, bezpieczne warunki zatrudnienia dla pracowników tych firm.
Menedżerowie i ich zastępcy będą nosili błękitne koszule oraz spodnie typu chino wraz z paskiem. Panie na tych stanowiskach mogą założyć dodatkowo kamizelkę, sweter lub kardigan, a panowie kamizelkę lub sweter. Pracownicy sklepów otrzymają wygodne, sportowo skrojone dżinsy oraz pasek i niebieskie koszule polo. W chłodniejsze dni panowie będą mieli do dyspozycji bluzy softshell, natomiast panie dodatkowo będą miały do wyboru ciepły polar.
Lidl Polska w chwili obecnej ma ponad 600 sklepów na terenie Polski i zatrudnia łącznie 15 tys. osób.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.