Serial "Wojenne dziewczyny" pojawi się w nowej ramówce TVP1

Ma być jednym z hitów wiosennej oferty programowej.

Jedną z nowości wiosennej ramówki TVP1 ma być serial "Wojenne dziewczyny" (wcześniej przygotowywany pod roboczym tytułem "Morowe panny"). Produkcja pojawi się na antenie Jedynki w niedzielnym paśmie prime time. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 5 marca br. o godz. 20.25.

Głównymi bohaterkami są trzy dziewczyny, które uczestniczą w działaniach zbrojnych podczas II wojny światowej. W tych rolach występują młode aktorki: Vanessa Aleksander, Aleksandra Pisula i Marta Mazurek. Scenariusz serialu jest inspirowany książką Łukasza Modelskiego "Dziewczyny wojenne". Reżyserem serii jest Michał Rogalski (wcześniej reżyserował m.in. "Czas honoru" dla TVP2 i "Przepis na życie" dla TVN. Scenarzystą serialu jest Marek Kreutz. Producentem "Wojennych dziewczyn" jest Akson Studio (wcześniej m.in. "Czas honoru", "Bodo", "O mnie się nie martw", "Przepis na życie" i "Przyjaciółki"). 

Serial ma być jedną z lokomotyw wiosennej ramówki TVP1. Nadawca nie wyklucza kontynuacji produkcji. Przygotowanie pierwszej serii, która w marcu trafi na ekrany, zostało zlecone jeszcze przez poprzedni zarząd TVP.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.