Lenovo będzie jednak używać marki Motorola

Rok po rezygnacji z brandu Chińczycy zmienili zdanie.

Lenovo będzie jednak używać marki Motorola. Lenovo – największy na świecie producent komputerów PC – przejął firmę Motorola od Google w roku 2014. Jednak w styczniu 2016 r. zdecydowano, że telefony będą oznaczane jedynie stylizowanym "M", a w nazwie modelu pojawi się tylko słowo "Moto". Pełna nazwa "Motorola" została zarzucona. Jednocześnie nadal na rynku sprzedawane są telefony z samą marką Lenovo. Była to trochę powtórka z rozwiązania, jakie zastosowano w Lenovo z marką notebooków ThinkPad, kiedy to w 2005 r. Chińczycy przejęli dział komputerów osobistych od IBM. 

Teraz jednak brand Motorola ma być wprowadzany stopniowo na wszystkich rynkach, początkowo trafi na bardziej zaawansowane modele smartfonów. 

Sprzedaż telefonów Motorola i Moto pod skrzydłami Lenovo trudno dotychczas uznać za bardzo udaną. Firma w 2016 r. według danych IDC nie załapała się do pierwszej piątki największych dostawców na świecie. Wyprzedzona nie tylko przez Apple i Samsunga, ale także chińskich i indyjskich rywali.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.