2 marca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kompleksu biurowo-usługowego Varso Place w Warszawie.

W ceremonii wziął udział Prezydent Republiki Słowackiej Andrej Kiska. Inwestorem najwyższego obiektu w Polsce jest słowacka firma HB Reavis.

W formie kamienia została zamurowana tuba z aktem erekcyjnym, aktualną prasą i pendrivem z wizualizacjami projektu Varso Place. Akt erekcyjny podpisali: Michał Olszewski Wiceprezydent Warszawy, Pavel Trenka CEO HB Reavis Group, Stansilav Frnka CEO HB Reavis Poland, Marcin Chruśliński Development Manager, Maciej Olczyk Construction Manager, Jędrzej Kolesiński architekt Foster+Partners, Stanisław Rewski HRA Architekci.
 
Kompleks biurowy Varso ma być otwarty w 2020 roku. Varso powstaje na terenie rozciągającym się wzdłuż zachodniego odcinka ul. Chmielnej, od narożnika z al. Jana Pawła II w kierunku ul. Żelaznej. Generalnym wykonawcą Varsa jest HB Reavis Construction – firma z grupy HB Reavis.
 
Varso składać się będzie z trzech budynków. Wśród nich, zlokalizowany na rogu ul. Chmielnej i al. Jana Pawła II, od strony Dworca Centralnego i Złotych Tarasów, jest wieżowiec zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Foster + Partners. Razem z iglicą budynek będzie miał 310 m wysokości i 53. piętra. Będzie to najwyższy budynek w Europie.
 
Uroczystość odbyła się w specjalnie przygotowanym namiocie sferycznym 400 m 2. Imprezę poprowadziła Pani Urszula Chincz.
 
Organizator: Chacuna Creative
 
 
 
 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.