Volkswagen prezentuje nowego Tiguana

Wersja Allspace ma wypełnić lukę między Tiguanem a SUV-em klasy wyższej - Touaregiem. Przedsprzedaż ruszy w maju.

Volkswagen Group wprowadzi do sprzedaży nową, 7-osobową wersję popularnego SUV-a Tiguan o nazwie Allspace. Ma ona wypełnić lukę między Tiguanem a SUV-em klasy wyższej – Touaregiem. Będzie dostępna w gamie z sześcioma silnikami do wyboru: od 110 kW/150 KM do 176 kW/240 KM. Jeszcze nie są znane ceny w Polsce - w Niemczech podstawowa wersja ma kosztować ok. 30 tys. euro. Sprzedaż ma ruszyć we wrześniu, a zamówienia w przedsprzedaży będą przyjmowane od maja.

Ubiegły rok był najlepszym w historii marki Volkswagen w naszym kraju - Polacy kupili 42,8 tys. nowych osobowych aut VW, o 20 proc. (ponad 7,2 tys. szt.) więcej niż w 2015 r. Tiguan był trzecim, po Golfie i Passacie, najchętniej wybieranym modelem.

Dla marki Volkswagen pracują m.in. agencje reklamowe Hand Made i VML Poland oraz dom mediowy PHD Rocket (grupa Omnicom).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.