Pierwsze interaktywne show w Polsce

Tajemniczy Dom Komnat to projekt, w którym widzowie stają się aktywnymi uczestnikami wydarzeń. Ubrani w maski, przestrzegając zakazu rozmów, zwiedzają pomieszczenia i próbują rozwikłać intrygę. W spektaklu występują tancerze programu "You Can Dance - po prostu tańcz".

Marcin Mroziński, finalista III edycji tanecznego show, stworzył nietypowe przedstawienie "Sex and Authority". To widowisko łączące sztukę tańca oraz grę aktorską, którego wyjątkowość polega na tym, że granica między sceną a publicznością zostaje zatarta. Nie ma miejsc siedzących, widzowie są w ciągłym ruchu.

Uczestnicy wchodzą to Tajemniczego Domu Komnat – przestrzeni składającej się z kilku tematycznych pomieszczeń, w których równolegle odgrywane są sceny. Mogą się między nimi dowolnie przemieszczać. Widzą w nich świat walki o władzę, namiętności, miłości i nienawiści, w którym bohaterowie rywalizują o tron Arystokraty.

Atmosferę tajemniczości oraz intrygi potęgują maski, które zakładają uczestnicy. Dzięki nim stają się anonimowi. Przez cały czas trwania spektaklu nie mogą także między sobą rozmawiać. Jak tłumaczy twórca i reżyser projektu,  - Zaobserwowaliśmy, że ludzie po założeniu masek stają się odważniejsi, zaglądają tam, gdzie w normalnych okolicznościach nie starczyłoby im śmiałości, podchodzą bliżej. W tym performansie właśnie o to chodzi -  chciałem, by granica pomiędzy aktorem a odbiorcą została zatarta - mówi Marcin Mroziński:

Dodatkowym spektaklu są występujący w nim tancerze – jedni z najlepszych w Polsce,  znani m.in. z telewizyjnego show: Jakub Jóźwiak, Natalia Madejczyk, Adrianna Kawecka, Paweł Kułaga i Zyta Bujacz-Dziel. Całość uzupełnia elektryzująca, wciągająca muzyka, grana przez topowego warszawskiego DJ-a Yuriy’a Kalynycha.

Premiera tego innowacyjnego spektaklu odbyła się w Warszawie 21 stycznia br. W najbliższych miesiącach przedstawienie "Sex and Authority"  zostanie wystawione w Gdyni (24-25 marca) i ponownie w Warszawie (05-06 maja).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.