Boehringer Ingelheim partnerem akcji Frontmani dla Schronisk

Ambasadorem projektu jest Marcin Dorociński.

Marcin Dorociński, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i firma Boehringer Ingelheim zwracają nią uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt oraz rolę mądrego wolontariatu na rzecz schronisk. Organizatorzy akcji zachęcają, by dołączyć do ekip frontmanów (doświadczonych wolontariuszy) poprzez wypełnienie krótkiego formularza zamieszczonego na stronie frontmanidlaschronisk.pl

Według Najwyższej Izby Kontroli w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tysięcy psów i 24 tysiące kotów. Wszystkie one potrzebują odpowiedniej opieki oraz ochrony zdrowia. Z początkiem wiosny pojawiają się groźne dla zdrowia zwierząt kleszcze i pchły. Rok po roku wśród ludzi i zwierząt wzrasta zachorowalność na choroby odkleszczowe. Zgodnie z zaleceniami ESCCAP (European Scientific Counsel Companion Animal Parasites) czynności profilaktycznie powinno się powtarzać co miesiąc. O ile w domowych warunkach sprawa jest prosta, o tyle w schronisku wymaga sporego zaangażowania. Pomóc mogą odpowiednio przygotowani wolontariusze, w akcję włączyli się także pracownicy  Boehringer Ingelheim Polska.

Chcąc dołączyć do akcji wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie www wybrać schronisko, któremu chce się pomagać. Ono odpowie umawiając spotkanie z ekipą frontmanów– czyli doświadczonych wolontariuszy wprowadzających nowych ludzi w jego świat. Założeniem jest, by ekipy frontmanów W spotykały się raz w miesiącu i wspólnie działały. W miarę zdobywania doświadczenia i potrzeb konkretnego schroniska będzie można odwiedzać je częściej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.