Polidea o dostępności aplikacji mobilnych dla niepełnosprawnych

Firma oferująca rozwiązania mobile przygotowała raport promujący dobre praktyki w tym zakresie.

Raport dotyczący Dostępności Aplikacji Mobilnych, 2016 Polidea Przewodnik dla twórców aplikacji mobilnych został przygotowany w oparciu o analizę i przykłady najpopularniejszych funkcji i aplikacji Dostępność nowych technologii dla osób niepełnosprawnych staje się jednym z kluczowych tematów w dyskusji towarzyszącej rozwojowi technologicznemu, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Raport zawiera szczegółową analizę wytycznych w zakresie dostępności zarówno na system iOS jak i Android. Chodzi o ułatwienia dostępu np. dla osób niedowidzących czy mających problemy ze słuchem. Wskazano na dobre jak i przykłady złych praktyk twórców aplikacji w tym zakresie.

- Rozwój nowych technologii wymaga elastyczności i otwartości w całym procesie tworzenia aplikacji mobilnych. Nasz raport został stworzony przez projektantów i opiera się o analizę popularnych aplikacji i ich funkcji. Jesteśmy przekonani, że stanowi świetny materiał dla wszystkich, którzy biorą udział w tworzeniu aplikacji mobilnych - mówi Grzegorz Kapusta, prezes Polidei.

Raport został przygotowany w języku angielskim i jest dostępny do pobrania w formie pdf ma stronach Polidei.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.